Rózsabimbó lemetszése tanácsok
closeup photo of pink rose flower

Így gondozd a rózsáidat, hogy újra virágozzanak

Fontos, hogy mindig időben távolítsd el a rózsáról az elhalt, elszáradt rózsafejeket. Ha ugyanis nem foglalkozunk ezzel, könnyen lehet, hogy az a rózsa életébe, egészségébe kerülhet. De hogyan is tegyük?


Ha rendszeresen eltávolítod az elszáradt bimbókat, akkor sokkal több virágzó rózsád lesz a kertben. A haldokló, halvány színű virág nagyon könnyen terjeszthet fertőzéseket, főleg ha jön egy kisebb-nagyobb eső. Mindez gombás betegségekhez és végül az egész szár elhalásához vezethet.

Arra mindig ügyeljünk, hogy legalább két levelet hagyjuk a növényen a vágás alatt, hogy a szár egészségesen tudjon tovább fejlődni.

Többször virágzó fajtáknál rendszeres metszés

Ha egy elágazás minden virága sérült, akkor az alatta lévő első levelek felett vágd vissza a szárat.

Futórózsák többször virágzó fajtáinál fontos a rendszeres metszés, hiszen ezzel segíthetjük a rendszeres virágzást.

Vannak olyan rózsák, amelyek folyamatos virágzásukról és alacsony karbantartási igényükről ismertek. Ezenkívül ellenállnak a betegségeknek, és egész szezonban virágoznak. Ezek elszáradt bimbói maguktól lehullanak idővel, ezért nem kell foglalkoznunk velük, mert rögtön friss virág váltja őket - írja az Agrárszektor.

Kártevők és kórokozók

A rózsa fő kártevői a nagy-rózsa levéltetű, a közönséges takácsatka, a rózsagubacsdarázs, a szabóméhek.
A főbb kórokozók: a rózsa mozaik vírus, a rózsalisztharmat, a rózsa diplokarponos levélfoltossága, a rózsarozsda, a rózsa botrítiszes betegsége - írja Megyeri Szabolcs kertész a blogján, aki praktikus tanácsokat is összefoglalt a rózsa növényvédelméről.

Ne hagyd ki!