Tom Coley öt év alatt 225 dollármilliomost faggatott ki, ebből szűrte le a következtetéseit. Érdekesség, hogy általában 12-32 évükbe kellett, mire összeraktak egy 3 és 7 millió dollár közötti vagyont.
Kategóriák
Mindegyik milliárdos az alábbi négy kategóriák valamelyikébe esett.
Megtakarítók-befektetők: attól függetlenül, hogy mi a munkájuk, napi rutin náluk a megtakarítás és a befektetés. Folyamatosan foglalkoznak azzal, mi a legjobb módja megtakarításaik gyarapításának.
Karrieristák: egy nagy cégnek dolgoznak, és minden idejüket és energiájukat annak szentelik, hogy feljebb jussanak a ranglétrán. Az újabb pozíciókkal magasabb jövedelem jár.
Virtuózok: a legjobbak abban, amit csinálnak, ezért kiemelt díjazást kapnak tudásukért és tapasztalatukért. A képzettség és az értékes diploma általában jellemző erre a csoportra.
Álmodozók: van egy álmuk, például saját vállalkozás indítása, esetleg sikeres színésszé, zenésszé, íróvá válás. Imádják a munkájukat, szenvedélyük a bankszámla egyenlegükben is megmutatkozik.
A megtakarítók-befektetők útja hordozza a legkisebb kockázatot. Legalábbis összehasonlítva az álmodozókéval, hiszen egy művészi kiteljesedés megvalósítása sokkal bizonytalanabb. Kategóriától függetlenül azonban a megkérdezett milliomosok 88 százaléka azt mondta, hogy a megtakarítás kulcsszerepet játszott hosszú távú pénzügyi sikereikben.
Szokások
Itt vannak a legfontosabb szokások, amelyeket bárki elsajátíthat.
Húsz százalék: a megtakarítók-befektetők állhatatosan félrerakták minden bevételük 20 százalékát. Ebből tíz a nyugdíjelőtakarékosságra ment, a fennmaradó másik tíz százalékot pedig befektetési számlára utalták, például értékpapír vásárlására fordították. Ha a jövedelmed ötödének félrerakása most húzósnak is tűnik, egy kisebb arányú, de rendszeres megtakarítással is érdemes elkezdeni ezt a gyakorlatot.
Rendszeres befektetés: a megtakarítók-befektetők folyamatosan fialtatták félretett pénzüket. Eleinte nem jutottak ezáltal jelentős összeghez, egy tíz éves periódus után azonban már érezhetően gyarapodott vagyonuk.
Az álmodozóknak nem volt meg a képességük arra, hogy befektessék megtakarításaikat, különösen álmuk megvalósításának kezdeti szakaszában. Minden megtakarításukból azonnal működő tőke lett. Ugyanakkor, amint megérkezett a siker, érdekes módon ők is azonnal elkezdték befektetni fölösleges készpénzüket.
Extrém takarékosság: a megtakarítók, a karrieristák és a virtuózok közös tulajdonsága, hogy szerényen élnek.
Azok, akik végül milliomosok lettek, abban a pillanatban elkezdtek takarékoskodni, amikor megkapták az első fizetésüket.
Az álmodók ettől csak annyiban különböznek, hogy ők akkor kezdték a takarékoskodást, amikor már volt miből félretenniük.
Fontos megjegyezni, hogy önmagában a takarékosság nem tesz gazdaggá, ehhez még sok más dologra szükség van. Ugyanakkor lehetővé teszi, hogy nagyobb összeget tegyünk félre, vagyis nagyobb összeget fektessünk be.