Súlyos vádak
Az ítéletre akkor derült fény, amikor a napokban az MRC stúdió kérelmet nyújtott be a Los Angeles-i Legfelsőbb Bírósághoz a kártérítés kifizetésének biztosítása és elszámoltathatósága érdekében.
Az MRC 2017-ben szakította meg kapcsolatát Spacey-vel, miután többen feljelentették a színészt szexuális zaklatás és helytelen magatartás vádjával. A felperesek szerint Spacey rendszeresen fogdosta, kizsákmányolta és szexuálisan zaklatta azokat a fiatal férfiakat, akikkel karrierje során együtt dolgozott.
A Netflix a botrányok miatt úgy döntött, a hatodik évaddal lezárja a nagy sikerű Kártyavár sorozatot, illetve az utolsó évad epizódjainak számát 13-ról nyolcra csökkentette.
Az MRC ezt követően választottbírósági eljárást indított a színész ellen szerződésszegés miatt, azt állítva, hogy viselkedésével több tízmillió dolláros kárt okozott a stúdiónak.
Nincs kegyelem
Az ítélet értelmében Spacey-t és a produkciós cégeit, nevezetesen az M. Profitt Productions és Trigger Street Productions vállalatokat 31 millió dolláros kártérítésre kötelezték. Ebből 29,5 millió dollár jár a stúdiónak, 1,2 millió pedig az ügyvédeknek.
Azért szorgalmazzuk az elszámoltathatóságot, mert az alkalmazottak és a munkakörnyezet biztonsága kiemelten fontos az MRC számára.
– olvasható a stúdió petíciójával kapcsolatos közleményében.
A bíróság tavaly októberben döntött az MRC javára. A bíró megállapította, hogy Spacey többször is megszegte szerződéses kötelezettségeit a viselkedésével a sorozat első öt évadjának forgatása során, amelynek nemcsak a főszereplője, hanem az egyik vezető producere is volt.
Spacey fellebbezett a döntés ellen, amit ebben a hónapban elutasítottak.
A MRC egy független stúdió, amelynek olyan népszerű sorozatokat köszönhetünk, mint az Ozark (Netflix), a Nagy Katalin - A kezdetek (Hulu), Az agyturkász a szomszédból (Apple TV+) és a már említett Kártyavár (Netflix).