A WhatsApp, a Signal, a Telegram, a Gmail, a Teams és a Google Térkép applikációja egy okostelefon képernyőjén
Fotó: Unsplash

A Microsoft végre titkosította a Teams hívásokat

A Microsoft bejelentette, hogy kiterjesztette a végpontok közötti titkosítást a Teams hívásokra is.


Korai örülni

A vállalat október 21-én kezdte el bevezetni a várva-várt szolgáltatást, a funkció pedig immáron szélesebb körben, a vállalati ügyfelek számára is elérhető. Fontos, hogy a titkosítási folyamatot a frissítés kézhezvétele után a rendszergazdáknak külön be kell kapcsolniuk.

Emlékeztetőül: alapértelmezés szerint a végpontok közötti titkosítás nem lesz elérhető minden felhasználó számára. Miután az IT-részleg konfigurálta a szabályzatot, és engedélyezte a funkciót a használatra jogosult felhasználók számára, a kiválasztott ügyfeleknek saját kezűleg is be kell kapcsolniuk a végpontok közötti titkosítást a Teams-beállításokban.

- mondta John Gruszczyk, a Microsoft műszaki termékmenedzsere.

A szolgáltatás egyelőre csoportos hívásokban nem, csak kétszemélyes szobákban érhető el. Aktiválásáról ide kattintva olvashattok többet.

Vége a kullogásnak?

A Microsoft az elmúlt hónapokban számtalan „új" szolgáltatással bővítette a Teams applikációját. Az „új" szót azért tettük idézőjelbe, mert jellemzően olyan funkciók kerültek bevezetésre, amelyeket a Zoom-nál már korábban is igénybe vehetettek a felhasználók. Ilyen volt például a tavaly márciusban bejelentett „virtuális háttér" bővítmény. Na de hagyjuk a múltat, ugyanis úgy néz ki, a Microsoft végre lekörözheti a Zoom-ot. A vállalat a közelmúltban a telekommunikációs alkalmazását, a Teams Phone-t is tovább fejlesztette. A frissítésnek köszönhetően:

  • a felhasználók immáron a gépjárművükben is kezelhetik a Teams hívásaikat az Apple CarPlay-en keresztül
  • lehetőség nyílt a hívások különböző eszközök közötti átvitelére
  • az app képes lesz azonosítani a spamhívásokat
  • kapcsolatközponti szoftverek integrálhatók a Teams Phone-ba
  • bővült a listája azoknak az országoknak, amelyek támogatják a szolgáltatást
  • virtuális walkie-talkie funkcióval bővül az app

A helyzet az, hogy a felsorolt szoláltatásokat a Zoom is támogatja, egy kivételével. Ez pedig nem más, mint a walkie-talkie funkció, amely a nevéhez hűen lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy gombnyomásokkal kommunikáljanak egymással.

Éleződik a verseny

A felhasználók egyebek között azért szavaztak bizalmat a Zoomnak, mert rendkívül egyszerű telepíteni és kezelni, de a Teams gőzerővel azon dolgozik, hogy átcsábítsa a konkurens cég ügyfeleit. Igaz, a Microsoft egy kicsit későn kapcsolt, de egyre jobban felzárkózik a rivális vállalatokhoz. A cég tájékoztatása szerint júliusban már 80 millió aktív felhasználója volt a Teams-nek, szemben a Zoom cirka 300 milliós bázisával. Persze a Zoom sem ül a babérjain, a nyereségét szintén fejlesztésekre fordítja, egyebek között felvásárolja a Five9 call center technológiai szolgáltatót. A Five9-nak köszönhetően a call centeres munkavállalók már megkötések nélkül használhatják a Zoom Phone szolgáltatásait.

A Microsoft is nagyon hasonló üzletpolitikát követ, ugyanis közvetlen kapcsolatot alakított ki telekommunikációs vállalatokkal, például a Verizon-nal és az NTT-vel, így a vásárlóknak nem kell külön bajlódniuk az integrációs folyamatokkal.

A Microsoft azt is hozzátette, hogy csak azok a vállalatok vehetik igénybe az új Teams Phone-t, amelyek előfizettek az Office 365 E5 vagy a Microsoft 365 E5 csomagjára.

Úgy tűnik, hogy az elmúlt évben, sőt, 18 hónapban a Microsoft szépen-lassan letett arról, hogy kinyírjon minket, és már inkább a Zoom kicsinálására fókuszál.

-összegezte az eseményeket Stewart Butterfield, a Slack vezérigazgatója.

Ne hagyd ki!