Több probléma volt a Meta platformjaival az elmúlt hetekben. Például az előző kedden globálisan leállt egyebek mellett a Facebook is nagyjából egy órára. Emiatt - forintban számolva - több tízmilliárdtól eshetett el a vállalat.
Óriási összegtől eshetett el a Meta egyes platformjai leállása miatt
Előző kedden nagyjából egy órára leálltak a Meta főbb rendszerei. Világszerte elérhetetlen volt a Facebook, de problémák adódtak az Instagrammal és a Messengerrel is.
Ugyan Zuckerbergék nem közölték, mekkora bevételtől estek el a probléma miatt. Azonban a szakemberek szerint, annak ellenére, hogy hatalmas összegről lehet szó, nem valószínű, hogy ez megingatta a cég pénzügyeit – írja a HVG.
A fiaskó legfeljebb 100 millió dollárt, vagyis durván 36 milliárd forintot húzhatott ki a Meta zsebéből Dan Ives, a New York-i Wedbush Securities ügyvezető igazgatója szerint. Ez elenyésző összeg ahhoz képest, hogy tavaly a vállalat bevétele 134 milliárd dollár volt. A cég részvényeinek az értéke az eset után nagyjából 1,5 százalékot esett, de mára meghaladta korábbi árszintjét is.
5+1 üzenetküldő alkalmazás a Messenger helyett
A Messenger hetek óra tartó problémái sokaknak különösen fájdalmasak lehetnek, hiszen többen csak ezt az alkalmazást használják üzenetküldésre. Azonban számos módon ki lehet váltani ezt a chatfelületet. Sorolunk egyéb ajánlott, üzenetküldős alkalmazásokról.
Skype: A videóhívások lebonyolításán túl alkalmas szöveges csevegésre is. Futtatható webes felületen, PC-s és mobiltelefonos applikáción.
Viber: Számítógépre és telefonra is letölthető, valamint írásos üzenetküldésre is kiválóan alkalmas.
Telegram: Jóideje alkalmazza a végpontok közötti titkosítást. Regisztrálni mobiltelefonon, a telefonszámunk megadásával lehetséges. Csak ezután érhető el böngészőben a szolgáltatás, a webes felületén megjelenő QR-kódot mobiltelefonos beolvasásával.
WhatsApp: Ugyan a Facebook 2014-ben felvásárolta a szolgáltatást, azonban szervesen nem integrálta a saját rendszereibe. Emiatt jellemzően problémamentes marad más Meta platformok összeomlása után is. Regisztrálni a saját telefonszám megadásával lehet. Az applikáció betölti a mobilon tárolt kontaktlistákat, így gyorsan megtalálhatók az ismerősök.
Discord: Elsősorban gamerek körében népszerű, a pc-s és a mobilos felületen is. Itt általában nagyobb közösségek beszélgetnek dedikált szervereken, de adott a lehetőség privát csevegésekre is. Böngészőből vagy alkalmazásból is futtatható.
+1: SMS: Manapság kevésbé használt, hiszen szinte mindenki rendelkezik mobilnettel. Márpedig az online üzengetés egyszerűbb és jellemzően olcsóbb, mint sms-t küldeni. Viszont ez utóbbi küldéséhez nem kell letölteni semmit, vagy regisztrálni egy adott platformon.