A vád szerint férfi egy kecskeméti áruház alkalmazottjaként dolgozott. 2024 ősze és 2025 tavasza között a munkakörével visszaélve a már visszaváltott palackokat apránként kihozta a raktárból és az áruházban kihelyezett automatánál újra visszaváltotta.

A trükkel fél év alatt 365 esetben a saját bankszámlájára utaltatta a palackokért járó összeget, így az időszak végére több mint 1,6 millió forint jogtalan haszonhoz jutott. Emellett további 57 alkalommal vásárlási utalványt választott, majd az üvegvisszaváltó blokkokat az áruházi vásárlásaikor az önkiszolgáló kasszáknál felhasználta, további 261.356 forinttal károsítva a munkáltatóját, írja közleményében a vádhatóság.

1

Az ügyészség a - két felfüggesztett börtönbüntetés hatálya alatt álló - férfit információs rendszer felhasználásával, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás bűntettével vádolja, és vele szemben börtönbüntetés kiszabását indítványozta azzal, hogy a felfüggesztett büntetéseit is végre kell hajtani. Bűnösségéről a Kecskeméti Járásbíróság dönt.

2