Úgy tűnik, a fenntartható közlekedés iránti igény határozott trenddé vált: 2025 első harmadában világszerte több mint 5,6 millió új, külsőleg tölthető hibrid és tisztán elektromos autót értékesítettek. Ez 29 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest - számol be a HVG.

Észak-Amerika csak lassan ül fel a zöld vonatra

A globális trend élén továbbra is Kína jár: az óriásországban január és április között 3,3 millió konnektoros járművet helyeztek forgalomba, ami 35 százalékos bővülés az előző évhez képest. Európa sem maradt le sokkal: kontinensünkön 1,2 millió új plug-in hibrid (PHEV) és tisztán elektromos (BEV) autót adtak el, ami 25 százalékos növekedésnek felel meg.

Észak-Amerikában viszont lassabb a tempó: az ott eladott mintegy 600 ezer jármű mindössze 5 százalékos növekedést tükröz, ami azt jelzi, hogy a kontinens még nem zárkózott fel teljesen a globális átállási hullámhoz.

Ez is érdekelhet!
Vezet a Tesla nálunk

A globális piacon nehézségekkel küzd a márka, Európában pedig kifejezetten mély gödörbe kerültek a Tesla eladásai. Magyarországon továbbra sem lehet az Elon Musk vezette céget letaszítani a trónról az idei első négy hónap eladásai alapján.

A legnépszerűbb e-autók itthon (2025. január-április):

  1. Tesla Model Y – 391 db (−39%)
  2. Tesla Model 3 – 271 db (+3%)
  3. Kia EV3 – 196 db (új)
  4. BYD Atto 3 – 187 db (+35%)
  5. BYD Seal – 137 db (+180%)
  6. BYD Seal U – 115 db (új)
  7. Ford Explorer – 89 db (új)
  8. Volvo EX30 – 80 db (−35%)
  9. Mercedes EQE – 77 db (+20%)
  10. BMW iX1 – 75 db (+142%)