1. SZABADIDŐ
Rengeteg időt tud a vezető a családdal tölteni, nem szorul háttérbe minden más: hobbik, barátok, saját magával töltött idő. A cég nem stresszes időtöltés, hanem az a tevekénység, amivel még több időt tud teremteni magának a cégvezető. Szabad.
2. MUNKAERŐ MEGTALÁLÁS
Gyerekjáték megtalálni a megfelelő munkaerőt. A munkaerő könnyen betanul, hűséges a céghez és szívesen jár be dolgozni. Nincs stressz, a HR könnyen dolgozik és megfelelően végződnek el a feladatok. Ez megtörténik, ha fejlesztjük a vállalkozásunkat, de kinek kellene ez?!
3. EMBEREK KEZELÉSE
Nem beszélik ki egymást az emberek egymás háta mögött. Jó kedvvel telik a munka, jó a kommunikáció a cégen belül, ami elősegíti azt, hogy minden feladat el legyen végezve. Jó a megértés a cégben, de nyilván csak akkor, ha fejlesztve van a vállalkozás.
4. HATÉKONYSÁG
Mivel le van írva minden, így tiszták a munkakörök. Érti mindenki, mit kell tennie és elvégeznie, így hatékonyan megy a munkavégzés. A folyamatok tiszták lesznek.
5. PROFIT
Elkezd a vállalkozás profitot termelni, amit bőségesen ki tud használni a cégvezető. Tudni fogja minden értékesítő, hogy mit kell pontosan eladnia, ajánlania, hogy a cégnek a legtöbb hasznot tudja keresni. Megnövekedik a cég értéke.
A viccet félretéve: kezdj egy egyszerű lépéssel! De ami a legfontosabb, hogy kezdd el fejleszteni a vállalkozásod, mert így máris közelebb tudsz kerülni egy stabilabb céghez, esetleg egy kis lépéssel is már ki tudsz kerülni abból, hogy egy szinten meg van rekedve a vállalkozás.
Ezek azok az okok, amiért NEM érdemes fejleszteni egy vállalkozást. Hiszen ezek mind feleslegesek, és csak azoknak kellenek, akik szeretnének egy nyugodt életet. :)
Az eredeti cikket Dienes Martin írta a Haszon magazin számára.