Csak minden negyedik magyar megkérdezett mondta azt, hogy minden hónapban félre tud valamennyi pénzt - derül ki egy banki felmérésből.
A felnőtt lakosság nagy többsége – 62 százaléka – szokott valamilyen gyakorisággal pénzt megtakarítani, de rendszeres megtakarításra csak a magyarok 27 százaléka képes – mutatott rá a CIB Bank reprezentatív felmérése.
A válaszadók 28 százaléka nyilatkozott úgy, hogy csak alkalmanként takarít meg, további 7 százalék pedig egy-egy nagyobb kiadásra tesz félre eseti jelleggel. A magyarok 38 százaléka viszont saját bevallása szerint egyáltalán nem szokott megtakarítani.
Ötmillió forintnál nagyobb megtakarítási portfólióval saját bevallása szerint csak a válaszadók 6 százaléka rendelkezik, 41 százalékuk viszont úgy nyilatkozott, hogy egyáltalán nem rendelkezik megtakarítással.
A felsőfokú végzettségűek 21 százaléka állította például, hogy 50 ezer forintnál is nagyobb összeget képes rendszeresen félretenni. A lakosság 28 százaléka a bevétele legfeljebb 10 százalékát tudja félretenni (14 százalék pedig kevesebb mint 5 százalékát); 10 százalék feletti megtakarításra összesen 16 százalék képes, ebből 8 százalék a jövedelme ötödénél is többet tud megspórolni - írja a 24.hu.
Egyre többen gyűjtenek így nyugdíjra, egészségre
Jó hír, hogy fordulatot hozott a harmadik negyedév az önkéntes nyugdíjpénztárak taglétszámában, és folytatódott az egészségpénztári taglétszám lendületes növekedése is. Az öngondoskodók eddig egy év harmadik negyedében sem tettek félre olyan magas összeget nyugdíj- és egészségügyi célra, mint az idén - közölte az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ). A tagok összesített megtakarításainak értéke a két kasszatípusban együttesen szeptember végére megközelítette a 2,2 ezer milliárd forintot. Ez éves összevetésben több mint 349 milliárd forintos, azaz 19 százalékos növekedés. Az összesített taglétszám szintén tovább bővült, 2,12 millió főt tesz ki.