A legújabb hackertámadásban csaknem 500 millió LinkedIn-felhasználó adatai kerülhettek illetéktelen kezekbe. A vállalat szerint nem tőlük szivárogtak ki az adatok.
Alig pár napja járta be a sajtót a Facebook 533 milliós adat-kiszivárgása, máris újabb közösségi média platform esett a kiberbűnözés áldozatául. A Cybernews jelentése szerint egy olyan adatbázis került napvilágra, amely jelentős mennyiségű, jogszerűtlenül megszerzett LinkedIn felhasználói adatot tartalmaz, amit pénzért kínálnak.
A tolvajok 2 millió felhasználói fiók adatait ingyen és bérmentve közzétették, hogy bizonyítsák „üzleti ajánlatuk" valódiságát. A szakportál megvizsgálta a hackerek állítását, és arra jutott, hogy valóban a platformhoz köthető adatokról van szó. A mintákat 2 dolláros áron lehet megvenni, a teljes csomagot ennél valószínűleg jóval drágábban próbálják értékesíteni.
A vállalat nem hibázott
Ez a csomag nem egy LinkedIn adatszivárgás eredménye, és azokból a mintákból, amiket ellenőriztünk, bizton állíthatjuk, hogy egy sem tartalmazott privát LinkedIn fiók adatokat
-közölte a vállalat.
Mindez azt valószínűsíti, hogy olyan adathalomról van szó, amelyet különböző honlapokról és vállalatoktól szerezhettek meg.
Az alábbi típusú adatokat tartalmazzák a mintafájlok:
- LinkedIn azonosító
- név
- e-mail cím
- telefonszám
- nem
- LinkedIn profil linkje
- link egyéb közösségi médiaplatformhoz
- szakmai státuszok, illetve egyéb munkához köthető adatok
Mit a teendő?
- Itt ellenőrizheted (bár nem 100 százalékos biztossággal), hogy a te e-mail címed kiszivárgott-e
- légy óvatos a gyanús LinkedIn üzenetekkel, és az idegenek jelöléseivel
- változtasd meg a LinkedIn és az e-mail jelszavaidat
- engedélyezd a kétlépcsős azonosítást az összes fiókodban
- használj jelszó-menedzsert egy erős, csaknem feltörhetetlen jelszó generálására