Ezek az árengedmények várnak áprilisban a termálfürdőkben
Fotó: Shutterstock

Ezek az árengedmények várnak áprilisban a termálfürdőkben

1100 forintos teljes árú napi belépő, 2000 forintos nyugdíjas belépő, áfamentes fürdőjegy. Néhol csábító fürdős árengedményeket lehet igénybe venni.


Az akciókról a Termál Online portál készített gyűjtést. Néhány érdekesség:

- A püspökladányi gyógyfürdőnek akció nélkül is az egyik legjobb az ár-érték aránya: 1950 forint a napijegy, diákoknak, nyugdíjasoknak 1600 forint. Itt április 7-17. között csak a beltéri medencék lesznek nyitva, cserébe 1100 forintos napijegyért be lehet jutni.
- A hajdúböszörményi gyógyfürdőbe hétfőnként 3000 forintért juthat be egy felnőtt és ezért a pénzért szaunát is használhat.
- Mórahalmon keddenként elengedik a belépő áfáját, tehát 21 százalékkal olcsóbb a napijegy.

- Berekfürdőbe szerdánként 2000 forintért juthatnak be a nyugdíjasok. Itt húsvétkor kedvezmény lesz a családos vendégeknek.
- Celldömölkön pénteken csak 1900 forint a felnőtt napijegy (a nyugdíjas 1300, a diák 500 Ft), a szakportál szerint a Dunántúlon most ez a legjobb akció.

Itt a lista az ország legjobb gyógyvizeiről

Egy korábbi cikkben bemutattuk, hogy a különböző vizeink és fürdőink milyen egészségügyi problémák kezelésére alkalmasak.

Alkalikus vizek: Gyomor- és bélhurut, gyomorsavtúltengés, légúti hurut kezelésére alkalmasak. Ilyen víz van Bükkszéken, Gyopárosfürdőn, Gyulán, Mezőtúron, Szegeden, Szécsényben és Szolnokon – írja az Agrofórum.

Brómos-jódos vizek: Reuma-, nőgyógyászati-, bőrbetegségek, ivókúrában pajzsmirigybetegségek ellen veszik fel a harcot. Debrecenben, Hajdúszoboszlón, Pesterzsébeten és Sóshartyánban is fürödhetünk ilyen vízben.

Földes-meszes vizek (kalcium-, magnézium-, hidrogén-karbonát): Reumatikus, valamint szív- és gyomorbetegségek kezelhetők velük. A budai fürdőkben (Gellért, Lukács, Rudas), Esztergomban, Mohácson és Székesfehérváron is élvezhetjük a pozitív hatásait.

Kénes vizek: Hatékonyak a reumás betegségek és egyes bőrbetegségek ellen. Balfon, Bogácson, Harkányban és Mezőkövesden is fürdőzhetünk ilyen vízben.

Kloridos (konyhasós) vizek: Reumatológiai és női szervek betegségei, valamint ivókúraként nyálkahártyák hurutos megbetegedései ellen használatosak. Debrecenben, Egerben, Hajdúszoboszlón, Karcagon, Sárváron, Gyopároson és Nyíregyháza-Sóstón is vannak kloridos vizű fürdők.

Radonos, kénes vizek: Fájdalomcsillapító hatásúak, valamint befolyásolják a belső elválasztású mirigyek működését és az anyagcserét is. A budai fürdők (Imre, Gellért, Rudas) Eger, Hévízen és Miskolctapolca is rendelkezik ilyen vízzel.

Szénsavas vizek: Reumás betegségek ellen használatosak. Balatonfüreden, Bükkszéken, Csopakon, Kékkúton és Répcelakon is van ilyen vizű fürdővíz.

Szulfátos (keserűvíz) vizek: Gyomor-, bél-, máj-, epebetegek ivókúrájára, valamint hashajtásra használhatók. Kelenföldön és Budaörsön is fellehetők a fürdőkben.

Vasas vizek: Ivókúraként több szervre is pozitív hatással bírnak. Parádon és Mohán is van ilyen fürdővíz.

Ne hagyd ki!