Meva: fenntarthatósági elvek szerint és csúcstechnológiával épült a regionális szolgáltatási központ
Fotó: Meva

Meva: fenntarthatósági elvek szerint és csúcstechnológiával épült a regionális szolgáltatási központ

XXI. század technológiájával épült és működik a MEVA Zsalurendszerek Zrt. Dunakeszin, zöldmezős beruházásban létrejött új telephelye. A regionális logisztikai központban hamarosan induló zsalukarbantartási, –javítási és –tisztítási szolgáltatásokat pedig nemcsak magyar, hanem nyugat-európai kivitelezők is igénybe vehetik. Indulhat a szolgáltatás export.


Az építőiparban tapasztalható kereslet-visszaesés ellenére, a 30 éve Magyarországon működő MEVA Zsalurendszerek Zrt. 2023-ban 2,5 mrd Ft nettó árbevételt ért le. A most elkészült zöldmezős beruházással pedig lehetővé vált, hogy regionális logisztikai központként működve a cég csúcsidőben akár nyugat-európai kivitelezések minőségi beszállítója legyen.

A mintegy nettó 3 milliárd forintos beruházással elkészült üzem mind kialakítását, mind pedig üzemeltetését tekintve energiatakarékos és jövőbe mutató; működése minden területére a csúcstechnológia alkalmazása jellemző. A 25 000 m2 területen felépült új cégközpont 3000 m2-es területű csarnokában kaptak helyet az irodák és egy 400 m2, oktatásokra is alkalmas bemutató csarnok, a lakatosüzem, a kisalkatrész raktár és az 1400 m2-es mosócsarnok. A kiszolgálás rugalmasságát a 18 000 m2-es térkövezett tárolótér segíti.

Szolgáltatásexport a ma ismert legkorszerűbb technológiával

Az üzembe az Európában alkalmazott legmodernebb zsalutisztítási technológia épült be. Mindössze néhány példány működik a világon abból teljesen automata csiszolóberendezésből, amely a MEVA keretes zsalurendszereinél alkalmazott műanyag kompozit zsalutábla polírozását végzi. Emellett teljesen egyedi innováció, és a zsaluiparban egyedül a MEVA új központjában alkalmazzák a teljes mértékben automatizált, emberi erőt nem igénylő mosóautomatát. De például már a tervezésnél szempont volt, hogy a mosáskor keletkező víz tisztításának és újrahasznosításának lehetősége biztosított legyen a mosócsarnokban.

Fotó: Meva

Kapacitásbővítés és helyszíni oktatás a szerkezetépítőknek

Jelentősen megnőtt a tisztítási- és javítási kapacitás: ez műszakonként már most eléri a 350 m2-t. A telephely fontos része az a 400 m2-es bemutató csarnok. Itt egy korszerű oktatóterem is helyet kapott, ahol a népszerű szakmai továbbképzéseket ezentúl házon belüli tarthatja a cég. Ide várják az oktatási intézmények és a szerkezetépítő cégek munkatársait, akik a legkorszerűbb zsaluk alkalmazásának lehetőségeit, és a látszóbeton felületeknél egyre gyakrabban alkalmazott műanyag zsaluhéj hegesztési és polírozási fogásait ismerhetik meg.

Telephelyfejlesztés a fenntarthatósági elvek mentén

„Akár a telephely tervezését és építését, akár annak működését nézzük, az minden elemében messzemenőkig megfelel a cég évtizedek óta követett filozófiájának. Ennek mentén alkotta meg évtizedekkel ezelőtt az azóta is piacvezetőként kínált, a számtalanszor újrahasznosítható, környezetbarát műanyag zsaluhéjat.” – mondta el Botta D. Mihály, a MEVA Zsalurendszerek Zrt. magyarországi vezérigazgatója. – „Ehhez a gondolkodásmódhoz illeszkedik a regionális szolgáltatási központként működő új telephely kialakításának minden részlete, amellyel célunk természetesen a sikeres üzleti tevékenység mellett ­–, hogy a lehető legkevesebb energiafelhasználással, a lehető legkisebb ökológiai lábnyommal működve, a fenntarthatósági elveket messzemenőkig figyelembe véve mutassunk példát a magyar gazdaságban.”

Fotó: Meva

Mind az irodák, mint a csarnokterek a ma ismert legkorszerűbb műszaki megoldásokkal épültek. Az épület hűtési-fűtési energiáját talajszondák és víz-víz hőszivattyú rendszerek biztosítják. Az irodai mennyezethűtés és –fűtéstől, a legkorszerűbb led világítóberendezések és energia-visszanyerős levegőkeringtető rendszerekig, valamint a kuriózumnak számító, a csarnokterekbe telepített padlófűtésig – ilyen korszerű műszaki megoldások szolgálják az új üzem dolgozóit és az oda érkező vásárlókat, fuvarozókat, kivitelezőket vagy éppen a jövő, még az oktatási intézményekben tanuló szakembereit.

A károsanyag kibocsátás jelentős csökkentése érdekében folyamatban van a belső égésű homlokvillás targoncák elektromos targoncára történő cseréje. Az ehhez szükséges energia- felhasználás kézben tartását segíti majd a közeljövőben a teljes tetőfelület napelemekkel történő fedése, amihez a jelentős teljesítményű energiatárolók is kapcsolódnak majd. (x)

További információ: ITT.

Ne hagyd ki!