Állampapírok kamatai 2024. augusztus
Fotó: Shutterstock

Melyik állampapír kamatozik a legtöbbet? Mutatjuk (frissítve)

A most elérhető lakossági állampapírok éves hozama 6 és 7,9 százalék között mozog. Az Economx összegyűjtötte a lehetőségeket.


A jelenleg forgalmazott lakossági papírok közül a legmagasabb kamattal a Prémium Magyar Állampapír forog, a 2032/J nevű sorozat éves kamata 7,9 százalék. A kötvényesek először jövő áprilisban kapnak majd kamatot.

Augusztus 26-tól (hétfőtől) alacsonyabb kamatra váltott az egyik Bónusz Magyar Állampapír (BMÁP), de még így is versenyképes maradt. A rövidebb futamidejű, 2027-ben lejáró BMÁP kamata évi 7,35 százalékra csökkent, és három hónapig marad érvényben ez a kamatláb.

A Fix Magyar Állampapírnál évi 6,75 százalékos kamatláb, amellyel az évi négyszeri kifizetéssel 6,89 százalék hozam realizálható.

A MÁP Plusznál a kamatláb lépcsőzetesen emelkedik: 6 százalékkal indul és 7 százalékkal zárul.

Ha egy évre tervezünk

Aki csak egy évre keres állampapírt, a költségmentes visszaválthatóság miatt is megéri a MÁP Plusz: amellyel egy év után 6 százalék kamat realizálható, valamivel több mint az egyéves Kincstári Takarékjeggyel (5,75 százalék).

Egy évre még opció lehet a Prémium Magyar Állampapír, ami a költségek levonása után 6,8 százalékot hozhat.

Frissítés: változtak a kamatok

Cikkünk megjelenése után az Államadósság Kezelő Központ bejelentette, hogy szeptembertől csökkenti a Kincstári Takarékjegyek (KTJ) és a Magyar Állampapír Plusz kamatát.
A tájékoztatás szerint szeptember másodikától az egyéves Kincstári Takarékjegy kamata évi 6 százalékról évi 5,75 százalékra csökken; a kétéves KTJ éves kamatszintje pedig az eddigi 6,5 százalék helyett 6,25 százaléka mérséklődik.

Ezzel párhuzamosan a 2021 előtt szuperállampapírnak nevezett Magyar Állampapír Plusz kamatszintje is csökken, 0,25 százalékkal. Az első évben 6, a másodikban 6,25, a harmadikban 6,5, a negyedikben 6,75, az ötödikben 7 százalékkal kamatozik. A cikkben már az aktualizált adatok szerepelnek.

Rekordon a megtakarítások

Néhány napja írtuk meg, hogy a második negyedévben soha korábban nem látott összeget tettek félre a magyarok. A jegybank adatai szerint 2723,4 milliárd forintnyi friss pénz került valamilyen pénzügyi eszközbe. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss előzetes adatai szerint a második negyedév végén 105 517 milliárd forinton tetőzött a lakosság pénzügyi vagyona. Állampapírba a második negyedévben 470 milliárd forint friss pénz került, összesen 14 582 milliárd forintot tart itt a lakosság.

Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

Ne hagyd ki!