Kilőtt a konténereket gyártó magyar startup eredménye
Fotó: Continest Technologies

Megduplázta árbevételét 2021-ben a Continest Technologies Zrt.

Jelentősen növelte nemzetközi jelenlétét tavaly a magyar vállalat. Összesen 1,83 milliárd forintos árbevétellel zárta a 2021-es évet a Continest Technologies Zrt. Az innovációfókuszú, egyedi, összecsukható konténertechnológiát fejlesztő és gyártó vállalat tavaly nyáron adta át első, összecsukható konténereket előállító gyárát Székesfehérváron, amely nagymértékben hozzájárul a társaság stabil működéséhez és a költséghatékony gyártáshoz. A Continest exportvezérelt vállalatként 2021-ben 10 országban értékesítette termékeit, amelyek az árbevétel több mint 80 százalékát adták.


Nagyarányú növekedés, stabilizálódó pénzügyi eredmények 

A 2019-ben alapított Continest Technologies Zrt. működésének első félévét még 65 millió forintos árbevétellel zárta. A társaság ezt követően, az elmúlt három év során stabil növekedési pályára állt, a 2020-ban elért 820 millió forintos árbevételét 2021-ben több mint a duplájára, 1,83 milliárd forintra növelte. Az árbevétel mellett az adózott eredmény is növekedett: 2020-hoz képest, több mint négyszeresére, összesen 33 millió forintra emelkedett. A Continest által fejlesztett és gyártott, összecsukható konténerek célja, hogy innovatív módon, a fenntarthatóságot és a hatékonyságot szem előtt tartva nyújtsanak professzionális megoldást az ideiglenes infrastruktúrát igénylő helyzetekre.

A Continest technológiája és az ideiglenes infrastruktúra iránt egyre növekszik az igény, nem csak hazánkban, hanem a nemzetközi piacokon is. A 2021-ben gyártott 316 konténeregységünk nagy részét, több mint 10 országban értékesítettük, vagy adtuk bérbe. Mindent egybevetve már 15 országban vagyunk jelen az összecsukható konténereinkkel. Idén ősszel pedig átadjuk a II. gyáregységünket is, így a mostani, évi 1000 konténer helyett, összesen megközelítőleg 3000 darab konténer gyártására leszünk képesek. Ezzel párhuzamosan új fejlesztéseken is dolgozunk és újabb piacokon szeretnénk megjelenni. Az idei év zárását úgy tervezzük, hogy a hatékonyságnövelés, a termékfejlesztés és a földrajzi terjeszkedés révén az árbevétel mellett az adózott eredményünk is hasonlóan nagy arányban növekszik majd

– mondta el Kis-Márton Vidor, a Continest Technologies Zrt. alapító-vezérigazgatója.

Szintet lépett a vállalat 2021-ben 

A startupként indult vállalat a pandémia által nehezített gazdasági körülmények ellenére is jelentős növekedést ért el. Medikai üzletága – a ContiMed – egyik legfontosabb projektje tavaly az a Külgazdasági és Külügyminisztériummal közös együttműködés volt, amelynek keretében 2021 nyarán egy 12 ágyas multifunkcionális mobil kórtermet alakítottak ki az Egészségügyi Világszervezet (WHO) részére Ugandában. A Continest 2021-ben a védelmi iparban is bemutatkozott. A Magyar Honvédség Modernizációs Intézetével közös 260 millió forint értékű kutatás-fejlesztési projektje keretében olyan összecsukható konténertechnológiára épülő, páncélozott és hangszigetelt mobillőteret alakított ki, amely világszinten is egyedülállónak számít.

A társaság jelenleg olyan fejlesztéseken dolgozik, mint a komplett konyhatechnológiával felszerelt konyhakonténer vagy az áruszállításra is alkalmas összecsukható cargo konténerek, amelyek jóval költséghatékonyabbá és fenntarthatóbbá teszik az áruszállítás folyamatát.

A 2021 nyarán átadott székesfehérvári gyárat, amely jelenleg 53 alkalmazottnak biztosít munkahelyet, 2022 elején új, a medikai konténergyártásra specializálódott üzemcsarnokkal bővítették, amelyhez a társaság több mint 432 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült a Széchenyi 2020 Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretéből.

Technológiai fejlődés és kapacitásbővítés a 2022-es év fókuszában 

A 2021-es év folytatásaként a Continest 2022-ben elsősorban a második gyáregység kialakításán, a technológiai fejlesztéseken, új termékek piacra juttatásán, valamint új régiókban, így a távol-keleti országokban, Afrikában, valamint az arab térségben való megjelenésén dolgozik. Ezen célok elérésének támogatásaként a társaságban három hazai kockázati tőkealap-kezelő eszközölt 2,4 milliárd forintos tőkebefektetést 2022 májusában. A Székesfehérvár Városi Alap és az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures egyaránt 1-1 milliárd forintos tőkeinjekció révén kisebbségi tulajdonosként jelent meg a társaságban. Míg a Continest jelenlegi kockázati tőkebefektetője, a Takarék Kockázati Tőkealap I. további 400 millió forintos befektetést eszközölt, miután a korábbi tagi kölcsönét tőkévé konvertálta. A jövőben a Continest-gyárban az Ipar 4.0 megoldások alkalmazásával történik majd a gyártás, továbbá jelentős létszámbővülést is tervez a társaság: közel 50 új munkahelyet hoznak létre 2022-ben.

A Continest Technologies Zrt.-ről

A Continest Technologies Zrt. egy 2019-ben alakult ideiglenes infrastruktúra megoldásokat kínáló magyar vállalat. A társaság elsősorban unikális kialakítású, összecsukható konténerek fejlesztésével és gyártásával foglalkozik. A Continest-konténerek több szegmensben is felhasználhatók, így például a védelmi- és hadiiparban, az egészségügyben, a rendezvényiparban, a lakhatásban, az oktatásban, az építkezéseken és az irodapiacon is. A társaság fejlesztésében legyártott fenntartható és környezetbarát konténerek a kialakításuknak köszönhetően 80 százalékkal csökkentik a szén-dioxid kibocsátást, illetve a logisztikai költségeket.

Ne hagyd ki!