Végre megoldódik az elfelejtett jelszavak problémája
Photo by Solen Feyissa on Unsplash

Végre megoldódik az elfelejtett jelszavak problémája

Biztonságosabb, kényelmesebb, gyorsabb megoldást biztosít a Google a felhasználóknak a jelszókezeléshez. A technológiai óriás ugyanis az Android után már az asztali számítógépeken is szinkronizálja az azonosítókulcsokat.


A Google bővíti a jelszókezelő szolgáltatását az Android és Chrome felhasználók számára - írja a HVG.

QR-kód nélkül, egyszerűen

Az új funkció lehetővé teszi az azonosítókulcsok (passkey) szinkronizálását, ami megkönnyíti a különböző eszközök közötti bejelentkezést, és növeli a biztonságot. A cég egy blogbejegyzésben jelentette be az újítást – ez eddig csak az androidos készülékeken működött teljes mértékben, és bár más eszközökkel is használható volt, de körülményesen: a telefonnal le kellett olvasni egy QR-kódot.

Az azonosítókulcsok a hagyományos jelszavak biztonságosabb alternatívái, mivel a felhasználói adatokat így nem lehet ellopni vagy visszafejteni. A Google ezzel a lépéssel a jelszavak nélküli jövő felé kíván haladni, és a felhasználók számára kényelmesebb és biztonságosabb hitelesítési módokat biztosít.

Ezentúl elég lesz az ujjlenyomat- vagy arcalapú (biometrikus) azonosítás, amikor az ember szeretne bejelentkezni egy-egy szolgáltatásba. Ez amellett, hogy gyorsabb, még biztonságosabb is, mint a hagyományos, jelszavas módszer. Szükség van ugyanakkor egy hatjegyű PIN-kód létrehozására is, ami további védelmet jelent. Ezt a PIN-t ugyanis a végpontok között titkosítja a Google, így nem férhet hozzá senki. Még maga a cég sem.

Óriási pénz van a Chrome-ban elrejtve

A Chrome-felhasználóknak egyébként megéri nyitva tartani a szemüket, hiszen akár 250 000 dollárt, azaz körülbelül 88,5 millió forintot is kaphat az a felhasználó, aki hibát fedez fel a Google Chrome böngészőjében.

A legtöbb techvállalatnak van valamilyen formában egy „bug bounty” programja, amit hibák felfedezéséért ad felhasználóknak (akik persze a legtöbb esetben informatikusok). A Google hibakereső programjainak 2010-es elindulása óta összesen több mint 50 millió dollárt (körülbelül 18 milliárd forintot) osztottak ki a kutatóknak, több mint 15 000 hiba feltárásáért.


Ne hagyd ki!