Új, technológiai fókuszú csúcstalálkozó startol november 21-én a budapesti Millenárison. A TECHXPO konferencia, kiállítás és show egyben, ahol a legfrissebb technológiai innovációk bemutatása mellet szakmai előadók világítanak rá, hogy az egyre gyorsuló fejlődés milyen társadalmi és politikai hatást gyakorol a döntéshozókra és a hétköznapi emberekre.
Az elmúlt két évben a mesterséges intelligencia alapjaiban alakította át életünket. Olyan technológiáról van szó, amely képes emberi gondolkodást igénylő feladatok végrehajtására, legyen az tanulás, érvelés, problémamegoldás vagy döntéshozatal. Az MI-rendszerek algoritmusok és hatalmas adatmennyiség felhasználásával képesek mintákat felismerni és intelligensen reagálni a környezetükre. Ez a folyamatosan fejlődő technológia alapjaiban változtathatja meg mindennapjainkat és a munka világát is.
Többek között ezt a kérdéskör kerül a Ringier Hungary és az ITBUSINESS szervezésében megvalósuló esemény fókuszába, amely a régióban egyedülálló módon hozza közös platformra a magyar és közép-kelet-európai üzleti, kormányzati és tudományos szféra vezető szereplőit.
2024. november 21., csütörtök
A november 21-i program több témát is felölel, kezdve az MI társadalmi hatásától a technológia egészségügyre, gazdaságra és fenntarthatóságra gyakorolt hatásáig. Az előadók az MI, a digitalizáció és a technológiai fejlődés jelenlegi és jövőbeli hatásait mutatják be.
Gerd Leonhard, a szakma egyik legismertebb jövőkutatója előadásában az MI használatának pozitív és negatív jövőképeire fog rámutatni, valamint bemutatja, hogyan fordíthatjuk azt a globális társadalom hasznára, illetve hogyan védhetjük meg magunkat a negatív hatásoktól
Bojár Gábor előadásában amellett érvel, hogy a jelenleg zajló IT-forradalom jelentőségét nem az ipari forradalmakkal, hanem a beszéd és írás megjelenésével érdemes összevetni.
Szabó Péter, a Microsoft Magyarország vezetője az MI gyakorlati előnyeit mutatja be; míg Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális kutatója az MI nemzetközi kihívásairól beszél. A délután a fenntartható digitalizáció kérdéskörét járja körül, ahol Huszics György és Vecsei Miklós többek között a digitális technológiák karbonlábnyomának csökkentéséről és a társadalmi felzárkóztatás lehetőségeiről beszélnek.
A részletes csütörtöki program megtekinthető itt.
2024. november 22., péntek
A november 22-i Digitális Fenntarthatóság Konferencia a kihívásokra és megoldásokra koncentrál különböző iparágakban. Az ESG (Environmental, Social, and Governance) keretrendszer olyan környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontokat vizsgál, amelyek hozzájárulnak a hosszú távú fenntarthatóság és felelősség megteremtéséhez. Az ESG célja, hogy a vállalatokat és a befektetőket olyan döntések meghozatalára ösztönözze, amelyek pénzügyi, társadalmi és környezeti értéket teremtenek.
Huszics György a digitális karbonlábnyom problémájával foglalkozik, Horváth Viktor Magyarország energiamixének zöldítési terveit mutatja be. Rajnai Tamás és Holczinger Norbert az energia- és pénzügyi szektor fenntarthatósági törekvéseiről beszélnek, míg Suba Levente esettanulmányt hoz a banki klímatudatos finanszírozási döntésekről. Emellett szó lesz a média növekvő digitális karbonlábnyomának kezeléséről és a greenwashing elkerülésének lehetőségeiről.
A részletes pénteki program megtekinthető itt.
Délután indul a fesztivál
14 órától a Millenáris szakmai rendezvényét felváltja a tech fesztivál, amely egy BMX bemutató kerékpárshow kezdődik, de itt lesz a PlayIT hivatalos afterparty-ja, Magyarország egyik legnagyobb gamer eseménye.
A Millenáris előtt Red Bull F1-es modellautón kerékcsere verseny is lesz, valamint a PS5-öt is ki lehet próbálni. A programok között helyet kap egy Star Wars kiállítás, Minecraft, szimulátorok, logikai játékok, focis aktivitások és Cosplay bemutató is, ahol a résztvevők játékok, filmek és képregények karaktereiként állnak színpadra. A BARD platformján bárki próbára teheti videojátékos tudását profi e-sportolókkal szemben. (x)
A fesztivál egészen november 24. vasárnapig tart, a teljes program itt tekinthető meg.