A Webflow egy tartalomkezelő rendszer, amely a széles körben ismert Wordpress kiváló alternatívája lehet. A honlapkészítők nagy része a Wordpress-t használja, hiszen használata roppant egyszerű, ráadásul (többnyire) ingyenes is. A Webflow azonban jóval többre képes! Hogy mégis mire? Az a cikkből kiderül!
Ebben rejlik a Webflow ereje
A Webflow a vizuális elemek alakításában teljesít elképesztően jól. A front-end szerkesztőben az igen kedvelt drag-and-drop módszerrel állíthatsz, mozgathatsz minden olyan elemet, amire csak szükséged lehet a weboldal készítés során. A betűtípusok, a színek és az animációk variálásának is csak a fantázia szabhat határt a Webflow-ban. A weboldal készítés a rendszer segítségével valódi alkotás és élvezet lehet.
A honlap dizájn kialakításán túl a Webflow a keresőoptimalizálást is támogatja, mivel szerkesztő felületén segíti a megfelelő SEO beállítások elvégzését. A tartalomkezelő rendszer segítségével tiszta, a keresőmotorok számára megfelelően kódolt weboldalak hozhatók létre. Nem csupán a klasszikus blog- vagy portfólió típusú weboldal készítés valósulhat meg a használatával, de a webshopok és a vállalati oldalak is hasznát vehetik. Az e-kereskedelemmel foglalkozó honlapok létrehozását nagyban segíti az, hogy akár 3000 termék kezelésére is képes. A Webflow sokoldalúságának hála ki tudja elégíteni a legkülönbözőbb igényeket is.
A szórakoztató honlap készítésnek ára van
Az életben semmi sincs ingyen, még a Wordpress használata sem teljesen az. Ugyan alapvetően térítés nélkül használható, ha azonban extra funkciókra vágysz, azokért már bizony fizetni kell ugyanúgy, ahogy a domainért és a szerverért is. Így a díjmentesnek kikiáltott Wordpress valójában nem is az, főleg, ha motor és a bővítmények rendszeres frissítésére, karbantartására fordított időnket is figyelembe vesszük, amely a biztonságos működés érdekében elengedhetetlen.
A Webflow-ért is nyilvánvalóan fizetni kell, de ezt egyszerre, egy helyen intézheted, hiszen a rendszer komplett csomagokban kínálja szolgáltatásait. A domain és a szerver költségeinek rendezéséről nem szükséges külön gondoskodnod. Minél több funkcióra tartasz igényt, a csomag ára annál nagyobb. A honlap típusától, a látogatók számától, a lapok mennyiségétől és más, a weboldal készítés során felmerülő, egyéb igényektől függ az, hogy pontosan melyik csomag mellett érdemes letenni a voksot. A WordPresshez képest jelentős eltérés, hogy honlapodat eleve egy biztonságos központi szerveren tárolják, és nem szükséges rendszeres frissítésről gondoskodnod, az üzemeltetés terhét leveszik rólad, így Te valóban csak a honlapod tartalmára fókuszálhatsz.
A Wordpress és a Webflow összehasonlítása
Válaszd a Wordpress-t, ha:
- főként személyes blogokat készítesz
- a frissítéseket szívesebben végzed el manuálisan
- nincsen szükséged bővítményekre, extra funkciókra
- speciális igényeid kielégítéséhez rendelkezel elég szaktudással vagy van erre külön szakembered
- és nem zavar, ha a bővítmények miatt lassul a rendszer!
Ideje belevágni a Webflow használatába, ha:
- személyes blogot, portfólió típusú weblapot, webshopot vagy vállalati site-ot készítenél - lényegében bármilyen weboldal megalkotására alkalmas
- a frissítések kezelésével nem akarsz bajlódni, azt ugyanis automatikusan megoldja a rendszer
- szeretnéd elkerülni a lassú működést
- nem e-kereskedelemmel foglalkozó honlapok esetén csomagártól függően rendelkezel havi 12-36$, webshopoknál havi 29-212$ kerettel!
Összefoglalva ezek a Webflow páratlan előnyei
A Webflow kezeléséhez nem kell képzett webdesignernek lenned, egy csipet fantáziával és néhány perc időráfordítással máris szemet gyönyörködtető, igényes weboldalt birtokolhatsz. A könnyen kezelhető tartalmaknak, a beépített SEO eszközöknek és az extrém gyorsaságnak köszönhetően soha más tartalomkezelő rendszert nem fogsz majd használni, miután találkoztál a Webflow-val.
Az összetett, minden extrával felturbózott weboldalak elkészítése egyszerűen és gyorsan megvalósítható az eszköz használatával. Bár a Wordpress is remek megoldás az egyszerű oldalak kezelésére, ha többre vágysz, a Webflow lesz a befutó nálad. Előnyeinek igénybevételéhez ugyan szükség van némi anyagi ráfordításra, a költség-haszon elemzés mérlege még így is a rendszer használata felé billen.
Ne feledd, mindkettő rendszer használatához minimális programozói ismeret ajánlott. A Webflow esetében kicsit alaposabb tudás is szükséges, mivel itt nincsenek bővítmények.
Ha bővebben tájékozódnál a Webflow tartalomkezelő rendszerről és saját szemeddel néznéd meg, mire képes, olvasd el a Selector Online Marketing Ügynökség többi cikkét is!