Változtatásra kötelezi a szállásadóit az Airbnb
Fotó: Shutterstock

Nagy változás az Airbnb-s szálláshelyeknél

Lényeges, új szabály lép hatályba az Airbnb-s szállásadóknál. A vállalat megtiltja nekik, hogy kamerák legyenek a náluk hirdetett lakásaikban kihelyezve. Azonban bizonyos helyeken továbbra is engedélyezi a készülékek használatát a szálláshely-szolgáltató.


Megtiltja a beltéri kamerákat a lakásban az Airbnb

Április végétől teljesen megtiltja a beltéri, biztonsági kamerák használatát az Airbnb a rendszerén keresztül kiadott ingatlanokban.

Ennek értelmében nem lehet kamera a folyosókban és a közös helyiségekben sem, ahol eddig a vendégek figyelmeztetése mellett engedélyezett volt.

Azonban a házon kívül a kültéri kamerák továbbra is használhatók.

A Business Insider megjegyzi, a hálószobákban korábban is tiltották ezen készülékek használatát.

Aki a tilalmat megszegi, azt a cég törlik az oldaláról.

Meghökkentő sátorozást kínál Londonban az Airbnb különce

Egyébként nemrégiben arról is írtunk, hogy egy londoni Airbnb-tulajdonos éjszakánként 68 fontot, átszámítva 30 ezer forintot kér a turistáktól, akik ezért az összegért a nappalijában felállított „romantikus" sátrakban szállhatnak meg.

A belvárosban, a nagy presztízsű Sohóban található sátrak ára dátumonként változik, és kedvezményes időszakokban az éjszakánkénti ár akár 38 fontra, azaz 17 ezer forintra is csökkenhet, ami egy egyhónapos tartózkodás esetén 1140 fontot, 500 ezer forintot jelent. Ehhez képest Londonban az átlagos havi bérleti díj 2023-ban 2500 font, vagyis 1,1 millió forint körül mozgott.

A vendégeknek a méregdrága városhoz képest kedvező ajánlatért komoly kompromisszumokat kell hozniuk. Ezért a szállás elsősorban azoknak lehet jó választás, akik hátizsákkal utaznak, és a lehető legolcsóbb megoldást keresik. Aki itt töltene néhány éjszakát, annak másik két sátor lakóival kell majd osztoznia a nappalin.

A hely puritánsága ellenére sok korábbi vendég szerint meglepően jó minőségű és hiánypótló a szolgáltatás. Azonban néhányaknak akadt némi problémája a sátorszomszédokkal, akik szó szerint testközelben alszanak. Emellett az Independent szerint a közös fürdőszoba állapotára is sokan panaszkodtak a tavalyi év vége felé. A házigazda a nem megfelelő higiéniai körülményeket akkor azzal magyarázta, hogy a takarítók nagy része karácsonyi szabadságon volt. Ezzel együtt megígérte, hogy a jövőben sokkal nagyobb figyelmet fordítanak majd a tisztaságra.

A rendelkezésre álló egyéb felszerelések közé tartozik még egy közös konyha és egy közös munkaterület wifi-használattal – kérdés persze, hogy aki munkaügyben érkezik a brit fővárosba, annak valóban ez lesz-e a legmegfelelőbb szállás. Egy kommentelő így ragadja meg a problémát: „Dicséret a szállásadónak, hogy még egy kis irodahelyiséget is kialakított, ha esetleg gyorsan el kéne intézned egy fontos hívást egy horkoló idegen mellett ülve.”

A nem hétköznapi Airbnb elég beszédes példája az egyre megfizethetetlenebb londoni ingatlanpiac sajátosságainak. Ha valaki költséghatékonyságból úgy döntene, hogy ezt a szállást választja, korrekt támpont lehet az egyik korábbi vendég értékelése: „Igénytelen szállás nagyon jó helyen – egy-két éjszakára megfelel, a tulajdonos pedig nagyon tisztességes.”

Ne hagyd ki!