Az összeget részben vagy teljes egészében a Victoria’s Secret fehérnemű brand fizeti, a részleteket nem árulták el.
Példaként szolgálhat
Mintegy 1200 dolgozót bocsátottak el tavaly márciusban bérkifizetés és végkielégítés nélkül, miután a Brilliant Alliance Co csődöt jelentett, és bezárta Samut Prakan tartományban lévő gyárát. A cég mások mellett a Victoria’s Secret alvállalkozója is volt.
Munkajogi aktivisták szerint hasonló, bérrendezés nélküli elbocsátások, szavaik szerint „bérrablások” százával történek a ruhaiparban a pandémia idején.
A Victoria’s Secret a Brilliant Alliance-szel történt hitelmegállapodás keretében rendezi a tartozást.
Ez példaként szolgálhat a globális brandek számára, hogy komolyan vegyék az ellátási láncukhoz tartozó munkavállalók jogait
– véli a Scott Nova munkajogi érdekvédelmi csoport vezetője.
A világmárkáknak észre kell venniük, hogy nem csupán passzív befektetők, hanem irányadók a munkaügyi normák meghatározásában – fogalmazott David Welsh, a Solidarity Center thaiföldi igazgatója.
Fizetés: 10 év múlva
Több mint egy év telt el azóta, hogy a Brillliant Allience és hongkongi tulajdonosa, a Clover Group nem fizette ki az elküldött thaiföldi munkásokat. A Victoria’s Secret most a hitelmegállapodást a Clover tulajdonosaira is kiterjesztve fizeti ki a kártérítést
- derül ki az amerikai brand közleményéből.
A Reuters szerint az nem világos, hogy a Victoria’s Secret a 8,3 millió dollárból mennyit vállalt magára. A brand közleményből az derül ki, hogy a thaiföldi cég „nincs abban a helyzetben, hogy maga gondoskodjon a kifizetésekről”, ezért „a VS beleegyezett, hogy megelőlegzi a végkielégítés összegét”, de hogy pontosan mekkora részben, azt nem árulták el.
A Reuters láthatta a thaiföldi munkaügyi minisztérium erre vonatkozó dokumentumait, és abban összesen – átszámítva - 8,3 millió dollár szerepelt.
A Clover eredetileg azt mondta a munkásoknak, hogy 10 év múlva tudja teljesen kifizetni őket.