A távmunka egyre szélesebb körű elterjedésével már úgy is lehet járni vakációzni, ha nem veszünk ki szabadságot. Összeállították a listát, melyek a világ legjobb városai a munka utáni városnézésre és kikapcsolódásra. Vannak hozzánk igen közeliek is.
Az Icelandair arra jutott: a világon Kansas a legjobb hely arra, hogy egy időre áthelyezzük a távmunka-székhelyünket otthonról egy másik városba.
Szempontok
A Missouriban lévő város a barbecue-ról, a jazzről, valamint arról híres, hogy több szökőkútja van, mint Rómának. Van itt neves művészet múzeum, stadion és vidámpark, valamint pezsgő belváros.
A 115 városból álló listát egyrészt turisztikai vonzerő alapján állították össze, másrészt azt vizsgálták, hogy a hely mennyire alkalmas úgynevezett „lassú” utazásra. Foglalkoztak még az egyes városokat jellemző életminőséggel, például a megélhetési költségekkel, biztonsággal, egészségügyi ellátáshoz való hozzáféréssel; környezeti tényezőkkel, úgymint zaj- és fényszennyezettséggel, levegőminőséggel; a távmunkához szükséges infrastruktúra minőségével. Emellett az ENSZ boldogsági jelentését is figyelembe vették a végső sorrend kialakításánál, amelynek első tíz helyezettje a következő:
- Kansas, USA
- Bécs, Ausztria
- Wellington, Új-Zéland
- Koppenhága, Dánia
- Edinburgh, UK
- Victoria, Kanada
- Perth, Ausztrália
- Frankfurt, Németország
- Brisbane, Ausztrália
- Helsinki, Finnország
Lassíts a tempón
A „lassú” utazás a kapcsolatokat helyezi előtérbe, legyen az helyi emberekkel, üzletekkel, kultúrával, étellel, illetve fontos, hogy a felfedezett helyeket olyan állapotban kell hagyni, hogy az utánunk következő utazók is élvezni tudják. A „lassú” utazás során, ahogy azt a neve is mutatja, lényeges rászánni az időt a környezet felfedezésére, megfelelő tudatossággal.
Az Icelandair azt javasolja a távmunkás utazóknak, hogy kapcsolódjanak a természettel, maradjanak aktívak, és alkalmazzák a mindfulness-technikát a vakáció ideje alatt is. A munkanapokon is tartsanak nyúlfarknyi szüneteket a kütyüktől távol.
Itt írtunk arról, hogy a távmunka elterjedésével a lakhatás decentralizációja az új trend.