Mindent egy lapra: tovább emelik a tétet a Pannon Filharmonikusok
Fotó: Dékány Zsolt PFZ

Mindent egy lapra: tovább emelik a tétet a Pannon Filharmonikusok

A PFZ a 2025/2026-os ALL-IN évadába tényleg mindent belead.


A kaszinókból ismerősen csengő ALL-IN-nel ezúttal nem a pókerasztalnál találkozhatunk, hanem a Pannon Filharmonikusok 2025/2026-os hangversenyévadának címeként. Az idén 20 éves születésnapját ünneplő Müpában a kezdetektől teltházas koncertsorozattal megjelenő pécsi együttes jövőre nemcsak, hogy hozza a tőle megszokott színvonalat, de emeli is a tétet: minden bérletértékesítésből befolyó bevételének 1%-át faültetésre fordítja, köszönetképpen az erdőknek a hangszerekért, a kottapapírért és a hangversenytermek fából készülő akusztikai burkolatáért. Ha bérletet váltunk a PFZ öt péntek esti koncertből álló Pannon sorozatára, a zene élményen túl még a környezetért is teszünk!


De ne szaladjunk ennyire előre! A Pannon Filharmonikusok lassan húsz éve a magyar zenei élet megkerülhetetlen együttesévé vált. Újdonságkereső és innovatív gondolkodásával nem csupán a pécsi Kodály Központban hoz létre újra és újra még sosem látott produkciókat, de a fővárosban is egyre többször találkozhatunk velük. A karmestert ábrázoló logójuk a minőség védjegyévé vált, így biztosak lehetünk abban, hogy ha a PFZ előadására váltunk jegyet vagy bérletet, a legutóbbi Ella Fitzgerald és Louis Armstrong könnyűzenei crossovertől a bel canto operákig a legszínvonalasabb élményben lesz részünk. De mit tudnak ők, a mit senki más a fővárosban?

Ha két szóban szeretnénk összefoglalni, akkor az egyik a már említett zenei minőség, a másik az emberi odaadás lenne. A pécsi zenekar nem csupán játszik, de örömmel és odaadással játszik. Keresi a szakmai kihívásokat, művészei bátran és kockázatvállalóan állnak helyt a legnehezebb zenekari megoldások során. Kesselyák Gergely vezető karmesterük vizuális tehetségével a hangokból drámát alkot a színpadon és katarzist a nézőtéren. A Pannon bérlet koncertjei messze túlmutatnak a kottában leírtakon, mégis a korszak és stílushű előadás olyan szakmai felkészültségről tanúskodik, amellyel kevés társulatnál találkozhatunk.

Kessely\u00e1k Gergely vezet\u0151 karmester

Fotó: Dékány Zsolt PFZ

A 2025/2026-os Pannon sorozat öt péntek esti koncertjén a legkiválóbb zenéket a legválogatottabb szólistagárda adja elő: Ravel, Mozart, de Falla, Rahmanyinov, Berlioz, Debussy, Bartók és Sibelius klasszikusai mellett a zenekar koncertmester-zeneszerzőjének, Bánfalvi Zoltánnak csellóra írt versenyműve is hallható lesz a Pannon bérlet koncertjein, így Bogányi Tiborral, a zenekar állandó vendégkarmesterével nem csak dirigensként, de hangszeres szólistaként is találkozhatunk. Fabian Müller zongorán, Narek Hakhnazaryan örmény legenda szintén csellón, a legkiválóbb hazai vonósunk Kelemen Barnabás hegedűn játszik olyan dirigensekkel, mint Kesselyák Gergely, maestro Varga Gilbert, Bogányi Tibor és Roberto Forés Veses. A hölgyeket ebben az évadban Heidi Stober szoprán képviseli, aki Alban Berg egy korai, romantikus művében működik közre.

Fabian M\u00fcller

Fotó, Copyright: Christian Palm

A koncertek címe magáért beszél: Fabula foletta, Alkonyattól pirkadatig, Merengés és lázálom, Belőlünk fakad, végül Szerepcsere. Kíváncsiságot ébresztő címek, melyek azt sejtetik, hogy akár egy mese vagy egy film, egy komolyzenei koncert is történeteket mesél szerzők életéről, álmairól, ábrándozásiról vagy éppen lázas fantáziájáról. Ezek a zenei történetek a közönség lelkében és szívében rezonálnak, és festenek egyedi képet minden egyes hallgató fantáziájában. A PFZ emeli a tétet, a kérdés már csak az, hogy mi tartjuk-e? Beleadjuk-e magunkat testestől lelkestől egy koncertsorozat erejéig ebbe az izgalmas, de sokszor ismeretlennek tűnő világba?

Forrás: PFZ

Ne hagyd ki!