szénsavas víz

A szénsavas víz meglepő hatása, amit csak kevesen ismernek

A szénsavas víz számos kedvező tulajdonsággal bír, ezek közül azonban kevésbé ismert a leptinszintre gyakorolt jótékony hatása, írja az Economx.


A természetes ásványvizek jellemzően gazdagok az oldott ásványi anyagokban – ilyen a nátrium, a klorid, a kalcium, a jód, a kálium vagy épp a magnézium. Ezeknek az összetétele járul hozzá az ivóvíz jellegzetes ízéhez és jótékony egészségügyi hatásaihoz.

A buborékos víz amellett, hogy felfrissít, számos egészségügyi előnyt is biztosít. Egyebek mellett

  • segíthet a testtömeg szabályozásában,
  • serkenti az emésztést,
  • javítja a veseműködést,
  • fenntartja a testhőmérsékletet és a koncentrációt, és
  • a hangulatra is pozitív hatással van.

A szénsavas víz egyik kevésbé ismert előnye az éhségérzetet szabályozó leptin hormon szintjére gyakorolt hatása. A leptinszint megemelésével ugyanis elősegítheti a jóllakottság érzését, emiatt komoly segítséget nyújthat az étvágy szabályozásában és a diétázás támogatásában.

Létezik persze olyan szituáció, amikor érdemes mértékletesnek maradnunk: ha közvetlenül edzés után nagy mennyiségű szénsavas ásványvizet fogyasztunk, az könnyen megzavarhatja a testünk elektrolit-egyensúlyát. Ha viszont odafigyelünk a bevitt mennyiségre, az ilyen típusú vizekkel nagyon hatékonyan hidratálhatunk fokozott izzadás vagy kiszáradás esetén.

Ne hagyd ki!