Újragondolt ízvilág és elérhető, modern luxus. Ezt kínálja Budapest szívében, a város legmagasabb pontján lévő VIRTU Restaurant, ahol egy étkezés nem csak egy gasztronómiai ízutazást, hanem egy életre szóló élményt is nyújt. Lendvai Levente séf és csapata olyan téli menüt álmodott meg, amely a magyar gasztronómiai hagyományokat idézi, miközben modern luxussal és újragondolt ízvilággal ötvözi azokat. Egy helyszínen, ahol az étkezés közben egy kicsit az idő is megáll.
Besétálsz a liftbe. Megnyomod a 28. emeletet gombját és nagy sebességgel elindulsz felfelé. Mintha egy másik világba vinne fel a MOL Campus liftje. Kilépsz, megállsz. Körülnézel. Leülsz. Megpihensz. Magadba szívod az illatokat és elengeded azokat a gondolatokat, amik nem építenek. A felhők felett vagy, vagy épp közvetlenül bennük lebegsz. Lassítasz. Így indul egy mindennapos élmény a VIRTU Restaurant-ban. Az étterem arra ösztönzi vendégeit, hogy hagyják maguk mögött a rohanást, és élvezzék a nyugodt kezdést. Lendvai Levente séf ezért is ajánlja mindenkinek, hogy mielőtt kikérnék a főfogást, egy ráhangolódó crudités-vel, kaviárral, vagy a régió díjnyertes sonka,- és sajtválogatásával kezdjék az étkezést. Ez segít megérkezni és ráhangolódni az élményre.
Hazai termelőkbe vetett bizalom és pazarlásmentes konyha
Az alapanyagok jelentős része hazai termelők kezéből kerül ki a kezdetek óta. A séf komoly szakmai és baráti kapcsolatot alakított ki a Sonkamester, a Breier, a Farm 2 Fork, vagy éppen a Pipacs pékség csapatával, hogy az étterembe a legjobb minőség érkezhessen.
Nyitásunk óta dolgozunk együtt a Pipacs pékséggel, akikkel nagyon jó kapcsolatot ápolunk. Pontosan azt és úgy készítik, ahogy azt megálmodtam az itteni ételekhez. Szerintem fontos, hogy tudjuk, hogy a konyhánk mely részét lehet átengedni másoknak, péknek lenni pedig pont egy ilyen szakma. A négymagos kovászos kenyér csodálatosan passzol a 2 éven keresztül borospincében, sótéglák közt érlelt sonkához és a 6 hónapon át érlelődő pomázi tanyasajthoz.
– kezdi mondandóját a séf. A pazarlásmentesség jegyében számos izgalmas megoldással rukkolnak elő a konyhában nap, mint nap. A kakas taréja például konfitálva kerül a paprikás csirke szószába, a süllő csontjaiból készült halkocsonyát felkockázva tálalják a ceviche mellé, míg a kacsáról leeső darabok tepertőként extra ropogós textúrát adnak a burgonyagombócnak.
Homár, kaviár, Wagyu és szarvasgomba egyfelől, halászlé, sütőtökkrémleves, nudli, derelye és somlói másfelől
Olyan étlapot szerettünk volna alkotni, ahol mindenki megtalálja az ízlésének megfelelőt. A comfort food-ra vágyók ugyanúgy tudnak egy sütőtökkrémlevest választani, mint a luxusfogásokat kedvelő, Toriyama Wagyu steak-re és szarvasgombás burgonyapürére vágyó vendégeink.
– ismerteti téli étlapjának alapkoncepcióját Lendvai Levente. Az izgalmasabb párosítások kedvelőinek bátran ajánlják a „VIRTU exkluzív párosítások” fület az étlapon, ahol a köretek is nagy hangsúlyt kapnak és szabadon társíthatók bármely ajánlott főfogáshoz. Itt akár kék kagylós rizst is választhatunk pisztrángikrával, vagy voksolhatunk a szarvasgombás burgonyapürére.
A vasárnapi terülj-terülj asztalkám érzését szerettem volna itt visszahozni, megadni a szabad választás lehetőségét. Mint otthon, amikor rengeteg minden készült és abból mindenki azt szedett és olyan kombinációban, ahogy a legjobban szerette.
-folytatja a séf a gondolatmenetet. Az extra fogások mellett természetesen megmaradtak a mára már ikonikusnak számító tételek is: halászlé, palócgulyás, a séf nagymamájától származó galuskás húsleves és a marhatatár is ott van az étlapon, sőt! Ilonka néni kalácsa is új helyet talált magának a városban csak kevés helyen kapható sült kacsamáj mellett, amit karamellizált körtével tálalnak és a mellé kerülő mártásban a májból kisült zsírokat barnacukorral és tokaji aszúval főzik össze.
A Virtu új menüje tehát izgalmas ízekkel, textúrákkal és illatokkal hív felfedezőútra, amelyek az első falat után is sokáig elkísérnek majd.