27 ezer munkavállalójából 11 ezret tervez leépíteni vagy külsős szolgáltatónak átadni a német Thyssenkrupp.
Az acélipari cég vezetése ötezer munkahely leépítését javasolta, míg további hatezer állást külső szolgáltatókhoz helyez át – közölte a vállalat hétfőn. Célja, hogy a következő években átlagosan mintegy 10 százalékkal csökkentse a személyi költségeket.
Drága energia, alacsony acélárak
A vállalat igazgatótanácsa azzal indokolta a leépítést, hogy a magas beruházási igények és az alacsony acélárak miatt többször nem tudta elérni a nullszaldót, ami a cég általános eredményét is megterhelte. Az ukrajnai orosz invázióból eredő magas energiaárak és az emelkedő kamatlábak szintén növelték az üzletág költségeit. A vállalat magas nyugdíj-kötelezettségei szintén akadályt jelentettek a potenciális vevőkkel folytatott tárgyalások során - írja a Világgazdaság.
Bajban a magyar acélgyártó is
Tragikus helyzetben van a Liberty Steel két hazai vállalata, az egykori Dunai Vasmű (sokáig használt nevén a Dunaferr) maradéka. A cégeknél érdemi tevékenység nincsen, a dolgozók hónapról hónapra küzdenek a bérükért. A vállalat a piac hanyatlásával és az európai acélipar bizonytalanságával indokolta azt, hogy nem sikerült új működő tőkét szereznie a magyar bankoktól. Ezek a tényezők a vártnál alacsonyabb termelési volumenhez és időszakos működéshez vezettek. A Telex megjegyezte, hogy az egykori orosz–ukrán tulajdonosokat felváltó indiai hátterű csoport pedig vélhetően arra játszik, hogy újabb és újabb állami támogatásokat harcoljon ki. Minderre addig van esélye, amíg a kormány nem szeretné elismerni, hogy nem tudta megmenteni az acélművet.