Szabadon lehet használni az OpenAI szolgáltatását
Fotó: Shutterstock

Bárkinek könnyen elérhetővé válik a ChatGPT

Mindenki előtt megnyitja a mesterségesintelligencia-alapú szolgáltatását az OpenAI: szabadon, regisztráció nélkül használható lesz bárkinek a ChatGPT. A fiók nélküli szolgáltatást fokozatosan, de világszerte bevezetik.


Regisztráció nélkül is használható lesz a ChatGPT

Bejelentette az OpenAI, hogy a jövőben bárki, világszerte, regisztráció nélkül használhatja a ChatGPT-t. A mesterségesintelligencia-alapú szolgáltatás nyitásának folyamata elkezdődött, de nem egyik napról a másikra megy végbe, hanem lépcsőzetesen haladnak vele.

A vállalat közölte, ezzel az a céljuk, hogy minél többen élvezhessék az AI-alapú szolgáltatás nyújtotta előnyöket. Azonban a HVG megjegyzi, a nyitás marketingcélokat is szolgálhat. Például felhívhatja a figyelmet az ingyenesnél több funkciót kínáló, előfizetéses ChatGPT-re.

Az OpenAI kiemelte, a regisztráció nélküli interakciókat is felhasználják a modellek fejlesztéséhez, de ezt a funkciót a beállításokban bárki kikapcsolhatja.

Viszont azok, akik nem szeretnének fiókot létrehozni, szembesülhetnek néhány korlátozással a program használatakor. Ezeket a visszaélések elkerülése érdekében vezették be. A megkötések néhány parancsot vagy a képgeneráló funkciót érinthetik, de ennek részleteibe nem ment bele a vállalat.

Kihívóra akadt a ChatGPT és a Gemini

Egyébként elkészült az újgenerációs mesterségesintelligencia-családjával az OpenAI néhány volt alkalmazottja által alapított Anthropic. A programcsalád neve Claude 3. A vállalat közleménye szerint a programok nemcsak szöveges parancsokból értenek, hanem a nekik megmutatott képekkel is tudnak dolgozni. Három verziójuk van:

  • a Claude 3 Haiku,
  • a Claude 3 Sonnet
  • és a Claude 3 Opus.

Ezek közül az Opus a leggyorsabb és a legnagyobb tudású. Ezt a Sonnettel együtt már kiadta a cég, de a Haikura még várni kell. Azonban ez utóbbi a legolcsóbb modern modell lehet a piacon a közeljövőben.

A fejlesztők tájékoztatása szerint az Opus több benchmark-tesztben is lekörözte a piaci riválisait, a OpenAI ChatGPT-jét és a Google Geminijét. Jobban érvelt és pontosabb válaszokat adott a matematikai kérdésekben, valamint kódolásban is jobbnak bizonyult azoknál. A Sonnet pedig kétszer olyan gyors volt a teszteken, mint az elődmodelljei.

Ne hagyd ki!