Elkészült a Claude 3 nevű mesterségesintelligencia-családdal az Anthropic. A tesztek alapján a család második legerősebb tagja is kétszer erősebb a cég korábbi fejlesztéseinél. Sőt, a fejlesztők szerint a rendszereik több tekintetben felülmúlják a ChatGPT4-et és a Geminit is.
Kihívóra akadt a ChatGPT és a Gemini
Elkészült az újgenerációs mesterségesintelligencia-családjával az OpenAI néhány volt alkalmazottja által alapított Anthropic. A programcsalád neve Claude 3. A vállalat közleménye szerint a programok nemcsak szöveges parancsokból értenek, hanem a nekik megmutatott képekkel is tudnak dolgozni. Három verziójuk van:
- a Claude 3 Haiku,
- a Claude 3 Sonnet
- és a Claude 3 Opus.
Ezek közül az Opus a leggyorsabb és a legnagyobb tudású. Ezt a Sonnettel együtt már kiadta a cég, de a Haikura még várni kell. Azonban a HVG megjegyzi, ez utóbbi a legolcsóbb modern modell lehet a piacon a közeljövőben.
A fejlesztők tájékoztatása szerint az Opus több benchmark-tesztben is lekörözte a piaci riválisait, a OpenAI ChatGPT-jét és a Google Geminijét. Jobban érvelt, és pontosabb válaszokat adott a matematikai kérdésekben, valamint kódolásban is jobbnak bizonyult azoknál. A Sonnet pedig kétszer olyan gyors volt a teszteken, mint az elődmodelljei.
MI-vel turbózza fel az üzenetküldőjét a Google
Egyébként a 2024-es Mobil Világkongresszuson jelentett be a Google néhány új, a hétköznapi felhasználóknak is fontos fejlesztést az Android és Wear OS rendszereken. Néhányban szerephez jut az MI, pontosabban a Gemini generatív chatbotszolgáltatás is.
Például beépül a Gemini a Google Messages-be. Ott egyebek mellett az üzenetek megírásában, valamint az események szervezésében segítheti a felhasználókat. Igaz, a kezdetekben csak béta verzióban és angol nyelven.
Emellett a jövőben az Android Auto az MI segítségével össze tuja foglalni az üzenetek és a csoportos csevegések tartalmát, hogy az kevésbé vegye el a sofőr figyelmét és idejét. Sőt, a mesterséges intelligencia segítségével könnyebbé válhat az üzenetküldés, a hívásindítás vagy a becsült érkezési idő megosztása az autós platformon keresztül.
A Google Maps pedig Lens TalkBack integrációt kap, ami segít felfedezni és azonosítani a közelben található helyeket, például ATM-eket, éttermeket és tömegközlekedési állomásokat. Sőt, az eszköz kameráját egy adott objektumra szegezve a funkció hangosan felolvassa az azzal kapcsolatos tudnivalókat, például a nyitvatartási időt vagy az értékeléseket.
A Wear OS-en pedig talán a leghasznosabb változás, hogy a Google Wallet-tel a felhasználók közvetlenül az okosóráikon is ellenőrizhetik a jegyeiket, a tagsági kártyáikat és a beszállókártyáikat a jövőben