Sikerült alkotniuk egy mesterséges intelligenciát a Knight Rider szerelmeseinek a sorozat szuperautója, a KITT mintájára. A következő lépésben azt beépítik a filmes autó egyik replikájába. De egy kínai autógyártó is hasonló járművek fejlesztésén dolgozik.
Egyre közelebb állunk ahhoz, hogy testet öltsön KITT
Megalkották a KITT - vagyis a Knight Rider sorozat beszélő szuperautója - mögött álló mesterséges intelligenciát a Knight Rider Historians YouTube-csatorna üzemeltetői. Ehhez egy Raspberry Pi miniszámítógépet használtak. Némileg leegyszerűsítve azt összekapcsolták a ChatGPT-vel, valamint egy LED-kijelzővel. Ez utóbbi KITT beszédét szimbolizálja mozgó, vörös fényekkel, hasonlóan az ikonikus sorozatban alkalmazott megoldáshoz.
A készítők tervei szerint a következő lépésként beépítik a technológiát a sorozatbéli autó egyik replikájába. Így megvalósíthatják a beszélő csodaautót, amit korábban csak filmes effektekkel tudtak megjeleníteni a megálmodói.
Az új KITT mesterséges intelligenciáról készült videót ezen a linken nézheted meg.
Újabb autógyár jelentette be, egyes járművei MI-t fognak használni
Egyébként Kínában is kísérleteznek mesterséges intelligenciával (MI) működő autókkal. A Dongfeng Motor Group tavaly novemberben jelentette be, csatlakoznak az okosautókkal kísérletező autógyártókhoz, és MI-t használó járművek fejlesztésébe kezdenek. Ehhez új okosautó-márkát indítanak, Yue Xiang Zhi Neng, vagyis Megosztott Intelligencia néven.
Olyan MI-n alapuló, saját fejlesztésű megoldásokat harangoztak be, mint az „intelligens járművezérlés” és az „intelligens vezetés”. Továbbá közölték, az érintett autóik integrálhatók lesznek okosotthonokkal és okostelefonokkal.
A Wall Street Journal megjegyzi, az intelligens autómárka mellett egy új elektromos márkát is bejelentett a cégóriás. A terveik szerint ez utóbbi égisze alatt három éven belül több mint tíz modellt dobnak a piacra.
A Dongfeng az okosautók fejlesztésével olyan kínai autógyártók példáját követi, mint a NIO és az Apollo (a Baidu okosautó ága). Az előbbi 2023-ban bemutatott egy okostelefont is, amellyel irányíthatók az általuk gyártott autók. Az utóbbi pedig tavaly kapott engedélyt az önvezető járművei tesztelésére a kínai hatóságoktól.
Úgy tűnik, egyre közelebb kerül a világ ahhoz, hogy valóban testet öltsön KITT.