A Geminit építik be a rendszerbe
Fotó: Shutterstock

Több szolgáltatását korszerűsíti a Google

Egyebek mellett új Android-funkciókat is bejelentett a Google a Mobil Világkongresszuson. Talán senkit sem lep meg, hogy a fejlesztések jelentős része mesterséges intelligencián (MI), pontosabban a Geminin alapszik.


MI-vel turbózza fel az üzenetküldőjét a Google

A 2024-es Mobil Világkongresszuson jelentett be a Google néhány új, a hétköznapi felhasználóknak is fontos fejlesztést az Android és Wear OS rendszereken. Néhányban szerephez jut az MI, pontosabban a Gemini generatív chatbotszolgáltatás is.

Például beépül a Gemini a Google Messages-be. Ott egyebek mellett az üzenetek megírásában, valamint az események szervezésében segítheti a felhasználókat. Igaz, a kezdetekben csak béta verzióban és angol nyelven.

Emellett a jövőben az Android Auto az MI segítségével össze tuja foglalni az üzenetek és a csoportos csevegések tartalmát, hogy az kevésbé vegye el a sofőr figyelmét és idejét. Sőt, a mesterséges intelligencia segítségével könnyebbé válhat az üzenetküldés, a hívásindítás vagy a becsült érkezési idő megosztása az autós platformon keresztül.

A Google Maps pedig Lens TalkBack integrációt kap, ami segít felfedezni és azonosítani a közelben található helyeket, például ATM-eket, éttermeket és tömegközlekedési állomásokat. Sőt, az eszköz kameráját egy adott objektumra szegezve a funkció hangosan felolvassa az azzal kapcsolatos tudnivalókat, például a nyitvatartási időt vagy az értékeléseket.

A Wear OS-en pedig talán a leghasznosabb változás, hogy a Google Wallet-tel a felhasználók közvetlenül az okosóráikon is ellenőrizhetik a jegyeiket, a tagsági kártyáikat és a beszállókártyáikat a jövőben – írja a hwsw.

Mesterséges intelligencián alapulnak a Chrome új funkciói is

Egyébként három jelentős, mesterséges intelligencián alapuló fejlesztést is bejelentett a Google a Chrome webböngészőhöz az idén. Az első lényege, hogy a segítségével a felhasználók néhány paraméter megadásával teljesen egyedire alakíthatják a böngésző megjelenését.

Egy másik fejlesztés a böngészőfülek rendezésében segít. Igaz, erre jóideje adott a lehetőség, azonban eddig csak kézzel lehetett csoportosítani és karbantartani azokat. Viszont innentől ezt a feladatot át tudja venni az MI. A felhasználónak csak finomítani kell a munkán, amennyiben nem úgy sikerült, ahogyan szerette volna.

A harmadik változás a következő hetekben fog megérkezni. Ez a funkció változatos szövegek megfogalmazásában segít. A felhasználónak ki kell választaniuk a fogalmazás stílusát és hosszát, esetleg a rövid tartalmát. Az MI pedig ezek alapján fogalmazza át (vagy meg) a szöveget.

Az újításokat a Chrome Windows-on és Mac-en futó változataiban lehet kipróbálni, és a kísérleti funkciók között kell azokat bekapcsolni. Ebben ez az oldal lehet a felhasználók segítségére.

Ne hagyd ki!