Próbálja felkészíteni a Google a felhasználóit arra, hogy jelentősen átalakítja a bejelentkezést a Google-fiókokba. „Modernebb belépést” ígérnek a fejlesztők.
Átalakul a Google-belépés
Egy felhasználóknak írt üzenetben jelentett be a Google, hamarosan jócskán megváltoztatja a bejelentkezést a Google-fiókokba. Azonban a változásokról eddig csak annyit árult el, hogy biztosan átalakul a bejelentkezési képernyő arculata.
A bejelentkezési oldal hamarosan új kinézetet kap. A Google modernebb megjelenítéssel frissíti bejelentkezési oldalát
- idézi a vállalati tájékoztatóját a PCFórum.
A portál szerint a vállalati közlemény elsődleges célja az lehet, hogy a felhasználók ne gondoljanak az oldal feltörésére vagy adathalászatra akkor, ha a bejelentkezéskor a Google-fiókjukba egy ismeretlen, új weboldal fogadja őket.
Továbbá feltételezhető, hogy a külső jegyek közelebb fognak állni például a Gmail, a Chrome és a Web Store a közelmúltban frissített megjelenéséhez. Az ezeken alkalmazott új stílusnyelvet a Google a Material You, valamint a Material 3 néven illeti.
Mesterséges intelligencián alapulnak a Chrome új funkciói
Egyébként három jelentős, mesterséges intelligencián alapuló fejlesztést jelentett be a Google a Chrome webböngészőhöz a napokban. Az első lényege, hogy a segítségével a felhasználók néhány paraméter megadásával teljesen egyedire alakíthatják a böngésző megjelenését.
Egy másik fejlesztés a böngészőfülek rendezésében segít. Igaz, erre jóideje adott a lehetőség, azonban eddig csak kézzel lehetett csoportosítani és karbantartani azokat. Viszont innentől ezt a feladatot át tudja venni az MI. A felhasználónak csak finomítani kell a munkán, amennyiben nem úgy sikerült, ahogyan szerette volna.
A harmadik változás a következő hetekben fog megérkezni. Ez a funkció változatos szövegek megfogalmazásában segít. A felhasználónak ki kell választaniuk a fogalmazás stílusát és hosszát, esetleg a rövid tartalmát. Az MI pedig ezek alapján fogalmazza át (vagy meg) a szöveget.
Az újításokat a Chrome Windows-on és Mac-en futó változataiban lehet kipróbálni, és a kísérleti funkciók között kell azokat bekapcsolni. Ebben ez az oldal lehet a felhasználók segítségére.