Frissíti az OpenAI a programját
Fotó: Shutterstock

Szintet lép a ChatGPT: Látni, hallani, beszélni fog az MI

Közelebb akarja hozni a fejlesztője a ChatGPT-t az Apple Sirihez hasonló mesterségesintelligencia-asszisztensekhez. Ezért egy frissítéssel lehetővé teszi a chatbotnak, hogy az írásoson túl hangalapú beszélgetéseket is folytathasson, valamint képekkel is interakcióba léphessen.


Szóban is beszélgethetünk a ChatGPT-vel

Blogbejegyzésben közölte az OpenAI, hogy újabb fejlesztést kap a mesterséges intelligenciája (MI), a ChatGPT. A tuningal közelebb akarja hozni a programját az Apple Sirihez hasonló MI-asszisztensekhez. Ezért egy frissítéssel lehetővé teszi a chatbotnak, hogy hangalapú beszélgetéseket is folytathasson a felhasználókkal, és interakcióba léphessen képekkel is. A fejlesztők abban bíznak, így utat nyitnak számos kreatív és akadálymentesítésre összpontosító alkalmazáshoz.

Az új hangfunkcióval a ChatGPT például képes lesz meséket mesélni, vagy szövegeket felolvasni. A képi támogatás pedig lehetőséget ad, hogy a felhasználók képet készíthessenek a környezetükről. Így akár megmutathatják a chatbotnak a grillsütőjüket, és megkérdezhetik tőle, hogy miért nem működik. Prezentálhatják a hűtőjük tartalmát, és kérhetnek ételreceptet az ott lévő alapanyagokhoz. Esetleg elemeztethetik az MI-vel a munkájukkal kapcsolatos grafikonokat.

A Portfolio megjegyzi, az új funkciók néhány napon belül érkezhetnek, azonban egyelőre a „Plus” és az „Enterprise” felhasználóknak lesz elérhető.

Lassulhat a mesterséges intelligencia terjedése

Egyébként a Microsoft az augusztusi éves jelentésében kiemeli, mindenhol törekednek az adatközpontjaik szerverkapacitásának növelésére, különösen a mesterséges intelligencián alapuló technológiák terjedése miatt. Itt felhívják a figyelmet a modernebb GPU-k, azaz a grafikus feldolgozó egységek fontosságra, amelyek a videókártyák, illetve a grafikus vezérlők központi egységei.

Jelenleg ez a hardver a legnagyobb gátja az MI-n alapuló megoldások gyors térhódításának, hiszen jelentős hiány alakult ki belőlük a világpiacon. Akkorát nőtt rájuk az igény a ChatGPT és az ahhoz hasonló programok alkalmazása miatt, hogy hiába használják ki a maximális gyártási kapacitásaikat a hagyományos gyártók, nem tudják tartani a tempót a kereslettel.

Óriási szívóhatás érvényesül a piacon, ahol senki sem számolt ilyen óriási kereslettel. Nem hiszem, hogy a chipgyártók készen álltak volna ilyen rohamra

- mondta Raj Joshit, a Moody’s befektetői szolgálatának igazgatóhelyettese.

Az Nvidia még májusban közölte, felpörgeti a modern GPU chipek gyártását, azonban ez sem lesz elég az igények kielégítéséhez. A legnagyobb riválisuk, az AMD pedig elmondta, csak az év végén tudja kezdeni az olyan egységek készítését, amelyek versenyképesek lesznek az Nvidia technológiájával szemben.


Ne hagyd ki!