Jobangel azt írja bevezetőjében, hogy tapasztalata szerint akik elfogadják az ellenajánlatot, azok 80%-a egy éven belül mégiscsak elhagyják a céget. A tanácsadó összeszedett pár érvet, miért ne táncoljanak vissza a munkavállalók az eredeti döntéstől. Természetesen ezek általános felvetések, az egyéni élethelyzetek mindent más megvilágításba helyezhetnek.

1. Ha most megemelik a fizetésed, eddig alulfizettek. Ha a munkáltatód csak a felmondásod hatására hajlandó fizetést emelni, az azt jelenti, hogy eddig kevesebbre értékelték a munkádat. Ez a megbecsülés hiányának egyértelmű jele.

2. Így semmi sem változik, csak a fizetésed. Azok az alapvető problémák, amik miatt új lehetőségeket kerestél, továbbra is fennmaradnak. Ellensúlyozza ezt az emelés?

3. És a legnagyobb csapda: mit is jelent ez a fizetésemelés? Lehetséges, hogy csak előrehozták a következő fizetésemelésedet? 

4. A pszichológiai játszmák. Azok, akik elfogadják az ellenajánlatot, gyakran úgy érzik, hogy mostmár nem elégedetlenkedhetnek, hiszen lám, milyen áldozatot hoztak meg érte! Így valójában nem elköteleződést vettek tőled, hanem szorongást, önkorlátozást.

5. Megbomolhat a bizalom közted és a munkaadód között.
 

6. Az ellenajánlat csak rövid távon megoldás a hosszú távú problémákra. 

7. Az ellenajánlat csak időhúzás. Sok esetben a cégnek csak időre van szüksége, hogy olcsóbban találjon helyetted valakit. 

8. „Lojalitáshiányod” miatt könnyen te lehetsz az első, akit leépítenek, ha nehéz idők jönnek. 

9. A jövőbeli munkáltatód meglátott benned valamit, amit a jelenlegi nem lát. 

10. A nagy dolgok nem az állandóságban születnek. Miért is kezdtél állást keresni, tárgyalni egy új állásról? A változás gyakran hoz fejlődést, és mindig átalakulást jelent. Új életvitel, új kapcsolatok, új szempontok. Nem ezt keresed?

A teljes írás a HR Portálon jelent meg és itt olvasható.
 

Erősödik a morgás a versenyszférában a fizetések miatt

A vállalkozásoknál foglalkoztatott munkavállalók 55 százaléka elégedetlen a jelenlegi fizetésével, ez az arány 6 százalékkal magasabb az egy évvel korábban mért szintnél. Ugyanakkor a tavalyi 52 helyett most csak 48 százalékuk tervezi, hogy ha lehetősége nyílik rá, egy éven belül munkahelyet vált. Tavalyhoz képest beszűkültek az elhelyezkedési lehetőségei – ez a kép rajzolódik ki a Trenkwalder friss munkaerőpiaci kutatásából.

Év végi bónuszt a válaszadók 40 százaléka vár a munkáltatójától, ez az arány kissé alacsonyabb a tavalyinál. A bónuszra számítók 68 százaléka a tavalyihoz hasonló mértékű plusz juttatásra számít, 17 százalékuk a tavalyinál többet, míg 15 százalékuk kevesebbet remél idén.