Északias áramlással hideg és száraz léghullámok érkeznek fölénk, emiatt fokozatosan szárazabbra és naposabbra fordul időjárásunk. A derült ég miatt azonban erősödnek az éjszakai fagyok, napközben nagyjából átlag körül alakul a hőmérséklet.
Kedden reggelre párássá válik a levegő, foltokban köd képződik. Ezek kiterjedése napközben csökken, és többnyire gyengén vagy közepesen felhős időre van kilátás. Csapadék nem valószínű. Mérsékelt marad a légmozgás.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -9 és -4 fok között alakul, de a fagyzugokban, illetve a hóval borított területeken -10 foknál is hidegebb lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 1 és 6 fok között várható.
Szerdán napközben csökken, és többnyire gyengén felhős időre van kilátás. A keleti országrészben lehet több a felhő. Késő este északnyugat felől megnövekszik a felhőzet. Csapadék nem valószínű. Mérsékelt marad a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -9 és -4 fok között alakul, de a fagyzugokban, illetve a hóval borított területeken -10 foknál is hidegebb lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 1 és 7 fok között várható.
Csütörtökön általában közepesen és erősen felhős lesz az ég, de az ország keleti felében lehetnek tartósabban borult időszakok is. Elszórtan várható havazás, hózápor. Az északi, északnyugati szél a Dunántúlon többfelé megerősödik, másutt legfeljebb élénk széllökések lehetnek. A hőmérséklet hajnalban -8 és 0, kora délután 2 és 7 fok között alakul - írja a Hungaromet.
Több csapadék kellene
Összességében az elmúlt két hétben kevés csapadék hullott. A harminc napos csapadékösszegben hazánk nagy részén 5-25 mm hiány mutatkozik a sokéves átlaghoz képest. 90 napra visszatekintve pedig még nagyobb az elmaradás: többnyire 10-80 mm eső hiányzik, a legtöbb északnyugaton.
Így telelnek a szántóföldi növények
A repce fejlett, jó állapotban van az ősz első felére jellemző esős, de viszonylag enyhe időjárásnak köszönhetően. Az októberben vetett gabonák esetén azonban már nem ilyen egységes a kép. A november közepéig, egy hónapon át tartó száraz időszak többfelé egyenetlen kelést és nehézkes korai fejlődést eredményezett, elsősorban az Alföld déli részein. Ezen segített a november második felében hullott csapadék, azonban hiába volt valamivel enyhébb a december az átlagosnál, a kalászosok számottevő fejlődéséhez ez kevés volt, maradtak igen gyenge táblák.