Humanoid robotok jelentek meg a kecskeméti Mercedes-gyárban
Apollo

Humanoid robotokat tesztelnek a kecskeméti Mercedes-gyárban

173 centi magas, 22 kilót is meg tud emelni, folyamatosan tud dolgozni. Lapértesülések szerint Kecskeméten tesztelnek emberhez hasonló robotokat a Mercedesnél.


A napokban a texasi robotgyártó vállalat, az Apptronik jelentette be kereskedelmi megállapodását a Mercedesszel. A The Financial Times értesülései szerint az Apptronik robotmunkásának tesztelése a kecskeméti gyárban már meg is kezdődött.

Az Apollo névre keresztelt, 1,73 méter magas és 72,5 kilós robot akár 22 kilót is képes megemelni, egy feltöltéssel pedig négy órát működik. Akkumulátora kicserélhető, így folyamatosan tud dolgozni - írja a Villanyautósok portál.

„Ez egy új határterület, és mi szeretnénk feltérképezni azokat a robotikában rejlő lehetőségeket, amelyek segítenek megoldani a munkaerőhiány problémáját, elsősorban olyan területeken, mint az alacsony képzettséget igénylő, ismétlődő, és fizikailag megerőltető feladatok, hogy felszabadítsuk a magasan képzett csapattagjainkat a világ legkívánatosabb autóinak gyártósorain” – mondta a Mercedes gyártási vezetője, Jörg Burzer.

Az Apollo robot munkavégzése itt tekinthető meg videón. A mozgásán még van csiszolnivaló...

Ennyi magyar fél a robotoktól

A Bosch arra volt kíváncsi, Magyarországon milyen megítélése van ezeknek a gépeknek. A több mint ezer, 18 és 69 év közötti ember bevonásával készült reprezentatív felmérés azt mutatta, hogy a magyarok 22 százaléka kifejezetten tart a humanoid robotoktól. Ezzel szemben 13 százaléknyian még azt is el tudják képzelni, hogy saját humanoid klónjuk legyen.

A magyarok egyébként MI-orvossal (39 százalék) vagy MI-ügyvéddel (27 százalék) is szívesen konzultálnának, de akár MI-tanárt (37 százalék) is bevetnének a tudásuk fejlesztésére. Százból tizenhat magyar nem riadna attól vissza, hogy MI-barátja legyen.

Már otthonra is vehetünk robotot, de elég drága

Nemrég írtunk arról, hogy januártól a magyar piacon is elérhető az Unitree G1 AI támogatású emberszabású robot. Most először kapható tömeggyártásban előállított, bárki számára megvásárolható, valós méretű humanoid. Ára bruttó 12 millió forinttól indul.

Kiemelkedő képességei közé tartozik a teherhordó funkciója, amely lehetővé teszi, hogy különböző súlyelosztással is egyensúlyban maradjon. A karjai és lábai az emberi végtagok képességein túlmutató mozgástartománnyal rendelkeznek, így olyan mozdulatokat is végre tudnak hajtani, amire az ember nem képes.

Ne hagyd ki!