Már akár 250 000 dollárt, azaz körülbelül 88,5 millió forintot is kaphat az a felhasználó, aki hibát fedez fel a Google Chrome böngészőjében.
A legtöbb techvállalatnak van valamilyen formában egy „bug bounty” programja, amit hibák felfedezeséért ad felhasználóknak, akik a legtöbb esetben informatikusok.
3300 dollár az átlagos kifizetés hibánként
A Google hibakereső programjainak 2010-es elindulása óta összesen több mint 50 millió dollárt (körülbelül 18 milliárd forintot) osztottak ki a kutatóknak, több mint 15 000 hiba feltárásáért. Ebből az is kiderül, hogy egy hibáért átlagosan 3 300 dollárt (1,15 millió forint) fizettek ki. A Chrome böngészőjének hibavadász díjait most duplázták meg: már akár 250 000 dollárt, azaz körülbelül 88,5 millió forintot is kaphat egyetlen hibáért. Természetesen ez csak a csúcs, amit egy különösen súlyos biztonsági rés felfedezéséért lehet kapni.
A program bárki előtt nyitva áll, és mindenki jól jár vele: Az informatikus pénzhez jut, a cég pedig biztonságosabbá teszi a terméket - írja a HVG.
Jól fizet a szoftvertesztelő szakma
A közelmúltban írtunk a szoftvertesztelői munkában rejlő lehetőségekről. A tesztelők feladata, hogy a programozók által készített alkalmazások, szoftverek hibátlan működéséről megbizonyosodjanak, illetve ellenőrizzék, hogy az elkészült program – például egy orvosi vagy egy repülőgép-karbantartási szoftver, vagy egy távközlési eszköz programja – megfelel-e a felhasználók igényeinek. Ebben a munkakörben elengedhetetlen a precizitás és az empátiakészség is, hiszen a tesztelőknek mások munkájára kell visszajelzést adniuk.
Egy 5 hónapos képzése után egy éven belül átlagosan bruttó 530 ezer forintot lehet keresni. Medior beosztású szoftvertesztelőiként már átlagos bruttó 848 ezer forintot. A 4-7 éves szakmai múlttal rendelkező senior tesztelők pedig már bruttó 1,14 millió forintot visznek haza havonta a béren kívüli juttatások nélkül.