Egy friss felmérés rámutat: az Egyesült Államokban azok, akik okostelefont használnak, naponta átlagosan 205-ször nyúlnak a készülékükhöz. A helyzet minden bizonnyal nagyon hasonló a fejlett országok túlnyomó részében, írja a Portfolio.
2011-ben az Egyesült Államokban még csak átlagosan napi 46 percet telefonoztak az emberek. Az okostelefonok fejlődésével ez a szám ugrásszerűen nőtt, így 2016-ban már napi 3 óra 8 percről volt szó –
2024 végére pedig eljutottunk oda, hogy egy átlagos amerikai polgár naponta 5 órán át használja a készülékét.
Ez pedig azt jelenti, hogy egy évben két és fél hónapot, egész pontosan 76 teljes napot töltenek telefonjuk képernyője előtt az USA lakosai, az adatok viszont minden bizonnyal nagyon hasonlóak a fejlett világ többi részén is.
Ez természetesen egyáltalán nem egészséges mennyiség: jelenleg az amerikai lakosok 43 százaléka állítja magáról, hogy okostelefon-függő. Ez önmagában is egy magas szám, de, mint tudjuk, egy függő nem mindig van addikciója tudatában, illetve a tagadás is elég gyakori jelenség, így nyugodtan kijelenthetjük, hogy
a túlzott mértékű okostelefon-használat a fejlett világ átlagemberének egyik legkomolyabb napi szintű problémája.
Ami pedig talán még a képernyőidőnél is kiábrándítóbb adat: 2024 végén egy átlagos amerikai polgár naponta 205-ször, vagyis az ébrenlét során nagyjából ötpercenként nyitotta fel a telefonját. Sajnos ebben is robbanásszerű növekedést tapasztalunk, hiszen Catherine Price 2018-as Digitális detox – Győzd le a mobilfüggőséget című könyvében még „mindössze” 47-re becsülte ezt a számot.