strandbelépő nyugdíjas árak
Drágul idén a strandolás, így emelik az árakat

Ennyiért fürdőzhetnek Budapesten a nyugdíjasok

Átlagosan 25 százalékkal olcsóbbak a nyugdíjas belépőjegyek a budapesti fürdőkbe a teljes áruhoz képest, ám néhány kerület lakosai - az önkormányzati támogatásnak köszönhetően - már 800 forintért is bejuthatnak egyes helyekre. A nyugdíjas-kedvezményeket minden EU-s állampolgár igénybe veheti.


Az első öt hónap vendégforgalmi adatai szerint Budapesten mintegy 80 ezren váltottak belépőt nyugdíjas kedvezménnyel, ez a létszám ebben az időszakban az összes vendég nagyjából 5 százalékát tette ki.

A BGYH fürdőibe – három kivételével – válthatók nyugdíjas napijegyek, ezek ára átlagosan 25 százalékkal alacsonyabb a felnőtt belépőkhöz képest. Még kiemelkedőbb kedvezményeket biztosítanak a különböző bérletkonstrukciók, a 100, 200, 365 alkalmas Budapest Spas bérletek továbbra is kedveltek a törzsvendégek körében - írja a Világgazdaság.

Az uniós elveknek megfelelően a nyugdíjas kedvezmények az EU-állampolgárait egységesen megilletik.

Önkormányzati támogatással

Budapest hat kerületében (I., II., III., VIII., XX. és XXIII.) a helyi önkormányzat támogat. A konstrukció lényege, hogy a belépő, illetve bérlet díjának egy részét az önkormányzat fedezi, így 800-1800 forint között mozog a belépőjegy. Például az I. kerületi nyugdíjasok a Lukácsba szerdánként 1200 forintért válthatnak belépőt. A III. kerületiek a szérűskerti uszodában ingyen lubickolhatnak, az I. kerületiek a Rudasba 15 alkalmas bérletet vásárolhatnak 18 000 forintért hétköznapokra.

A családoknak mélyen a zsebbe kell nyúlniuk

Július elején írtunk arról, hogy idén 8-10 százalékkal emelkedtek a magyarországi strandok és fürdők belépődíjai. A felnőtt napijegyek 4300-16 200 forint között szóródnak. Egy négy fős család pedig egy hét alatt 70 000 forint feletti kiadással is számolhat. Budapest fürdői, Győr, Szeged, Egerszalók a drágább helyek között, míg Mórahalomra, Gyulára, Mezőkövesdre olcsóbban be lehet jutni.

Ne hagyd ki!