Soroljuk a világ legforgalmasabb nemzetközi repülőtereit
Fotó: Shutterstock

Új név a legzsúfoltabb repterek TOP10-es listáján

Listába szedték a világ legforgalmasabb nemzetközi repülőtereit. A felsorolásból kiderült, egy éve alatt igencsak megváltozott a repterek sorrendje. Sőt, új szereplője is van a top10-nek.


Ezek a világ legforgalmasabb repterei

Az ACI (Repülőterek Nemzetközi Tanácsa) előzetes, 2023-ra vonatkozó adatai alapján elsősorban a nagy, nemzetközi légitársaságok utasforgalma növekedett tavaly. Azonban a kisebb és a fapados társaságok nehézségekkel küzdöttek.

A világ repülőterei 8,5 milliárd utast szolgáltak ki tavaly, ami 27 százalékos utasszám-növekedést jelent éves alapon. Viszont az érték 6 százalékkal elmaradt a világjárvány előtti forgalomtól.

A legnagyobb utasforgalmú repülőterek listáján amerikai légikikötők dominálnak. Az első helyen az Atlanta International Airport áll 104,7 millió utassal. A második a dubai nemzetközi repülőtér. Illetve kiemelendő a Tokyo Haneda, amely egy év alatt a 16-ról az 5. helyre lépett előre. De mutatjuk a top10-es listát:

Top 10 legforgalmasabb nemzetközi repülőtér a világon 2023-ban

  1. Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport (2022-es helyezése: 1.)
  2. Dubai International Airport (5.)
  3. Dallas/Fort Worth International Airport (2.)
  4. London Heathrow (8.)
  5. Tokyo Haneda International Airport (16.)
  6. Denver International Airport (3.)
  7. Istanbul Airport (7.)
  8. Los Angeles International Airport (6.)
  9. Chicago O’Hare International Airport (4.)
  10. New Delhi’s Indira Gandhi International Airport (9.)

Jelentős repülőjegy-drágulást lengetett be a Ryanair vezetője

A tavalyi, kiemelkedő áremelkedés után idén ismét jócskán drágulhatnak a repülőjegyek - írja a Guardian. Ráadásul amíg a 2023-as drágulás elsősorban azzal volt magyarázható, hogy a világjárvány időszaka utáni utasszám-visszapattanást nem tudták elegendő hellyel lekövetni a légitársaságok, az árszintemelkedés oka idén is hasonló.

Például a járatai ritkítására kényszerülhet a Ryanair is 2024-ben, mivel várhatóan nem érkeznek meg időben a megrendelt Boeing Max 737-8200-asok, feltételezhetően minőségi problémák miatt. De az Airbus-nál is hasonló problémák merültek fel

A cégünk növekedése is visszafogott lehet, ami összességében magasabb viteldíjakat eredményezhet idén nyáron Európában. (…) Ha június előtt megkapjuk mind az 57 Boeinget, gennyesre keresnénk magunkat, mert már döngetik az ajtónkat a repterek, és nekünk kínálnak ösztönzőket, mivel mások meg elviszik tőlük a gépeiket

idéztük Michael O’Learyt, a Ryanair vezetőjét néhány hete.

A szakember hozzátette, amíg tavaly nyáron átlagosan 17 százalékkal emelkedtek a jegyárak, idén elmaradhat ettől az értéktől a drágulás. „Csupán” 5-10 százalékos áremelésre lehet számítani.


Ne hagyd ki!