Újabb változtatásokat eszközöl a Gmailen a Google annak érdekében, hogy hatékonyabban szűrje a kéretlen leveleket, azaz a spameket. Úgy számolnak, 38 százalékkal lesz hatékonyabb az új szűrő a korábbinál.
Újabb rohamot hirdet a spamek ellen a Gmail
Továbbra sem szűri kellő hatékonysággal a Gmail a kéretlen leveleket, azaz a spameket. Ebből lett elege a Google-nek, ezért új szűrési megoldásokkal fejleszti a levelezőrendszerét. A cég várakozása szerint a fejlesztés 38 százalékkal növelhetik a hatékonyságot.
A levelezőket spamekkel elárasztó felek gyakran alkalmaznak homoglifákat (az igaziakra hasonló karaktereket), láthatatlan karaktereket és hasonló megoldásokat, hogy így kerüljék meg a Gmail csalárd leveleket kiszűrni hivatott rendszereit
- írja a 9to5Google.
A technológiát RETVec-nek (Resilient & Efficient Text Vectorizer) hívják. A hatékonysága mellett egyéb előnyei, hogy nagyon alacsony számítási teljesítményt igényel, minden nyelvet ismer, és az UTF-8-as karaktereket is kezeli – fejti ki a HVG.
Chrome-kiegészítők működése lehetetlenedik el
Egyébként Chrome kiegészítőinek ezrei válhatnak használhatatlanná jövőre a webböngésző fejlesztése miatt - tájékoztatott a Google. A változást biztonsági okokkal magyarázzák.
Mint írják, a böngésző bővítménykezelője egy szabálykészlettel határozza meg, mit és hogyan tehetnek a kiegészítői. A következő nyár közepétől a Chrome letiltja az olyan bővítményeket, amelyek a régi Manifest V2-es szabályrendszer alapján működnek. Csak az új, Manifest V3-asnak megfelelők futhatnak a későbbiekben.
Kevésbé van mitől tartaniuk azoknak a felhasználóknak, akik gyakran frissített, népszerű bővítményeket használnak. Azok fejlesztői vélhetően gondoskodni fognak a programok megfeleltetéséről a Manifest V3 követelményeinek.
Mérföldkőhöz érkezett a Google internetes keresője
Mindemellett teljesen átalakul a Google böngésző is. A szolgáltatás keresési generatív élménnyel (Search Generative Experience, SGE) bővül, ami mögött mestersége intelligencia (MI) áll. Az újítás az internetes keresést egyszerűbbé, átláthatóbbá és szórakoztatóbbá teszi a fejlesztői szerint. Emellett folyamatosan érkeznek hozzá újabb, MI-re épülő bővítmények is.
A megújuló böngészőben például egy keresés lefutása után, a találatok láttán, azokkal kapcsolatban további kérdései lehetnek a felhasználónak, melyekre az MI válaszol. Emellett a generatív mesterséges intelligencia szövegek fordításában is segít. Ha egy szónak több jelentése van, azt külön jelzi.
Az SGE több mint 120 országban elérhető jelenleg is. Azonban Magyarországon a megjelenése várat magára.