Csak rosszabb lesz
Azzal nem mondunk újdonságot, hogy az emberek évről-évre egyre több időt töltenek telefonjuk társaságában. Ha pesszimisták akarnánk lenni, azt mondanánk, hogy az App Annie által nyilvánosságra hozott adatok disztópikus jövőt prognosztizálnak, az elmélkedést viszont inkább meghagynánk a borgőzös éjszakák mentőtémájának.
Az elemző cég kutatásából kiderült, hogy az emberek naponta átlagosan 4,8 órán keresztül pörgetik telefonjaikat. Ez 30 százalékos növekedést jelent a 2019-es adatokhoz képest. Brazíliában, Dél-Koreában és Indonéziában ennél is aggasztóbb a helyzet, az ottani emberek naponta több mint öt órát telefonoznak. Érdekességképp megjegyezzük, hogy minden tíz percből hetet közösségi, fotó- és videóalkalmazásokkal ütnek el a telefontulajok.
Folyamatos növekedés
Az elemzés szerint a piacterek összesen 230 milliárd alkalmazásletöltést regisztráltak 2021-ben, és nagyjából 170 milliárd dollár cserélt gazdát a különböző platformokon. A legtöbbször letöltött alkalmazás a TikTok volt, az appon töltött idő 90 százalékkal növekedett 2020-hoz képest. Az App Annie arra számít, hogy a minivideós app aktív havi felhasználói bázisa túl fogja szárnyalni a 1,5 milliárdot az idei év második felében.
Nagy általánosságban a mobilos ökoszisztéma egészségesnek mondható: kétmillió új alkalmazás és játék jelent meg a piacon tavaly, és a több mint 100 millió dolláros bevételt generáló appok száma 20%-kal nőtt.
A legnépszerűbb streaming app a YouTube volt. A Netflix a legtöbb régióban a második helyet tudta megcsípni.
A mobilos játékokra 116 milliárd dollárt költöttek a felhasználók.
A mobilhirdetési kiadások meghaladták a 295 milliárd dollárt, az előrejelzések szerint 2022-ben a költekezés elérheti a 350 milliárd dollárt is.
A 2021-es év szinte minden téren rekorderedményeket hozott, 2022-ben azonban minden bizonnyal újabb csúcsok fognak születni.