Az állhat a háttérben a Talouselämä üzleti laphoz befutott panasz szerint, hogy amikorra egy Tesla eljut az első átvizsgálásig, addig például egy Toyota-hibrid már öt ellenőrzésen és az esetleg szükségessé váló javításokon is átesik. 

Az elektromosautó-tulajdonosok ugyanis ma már garanciális ellenőrzésként használják a műszaki vizsgát. Azért tesznek így, mert a Tesláknak nincs karbantartási programja, csak karbantartási ajánlásokat adnak hozzájuk. Az autó garanciája pedig akkor is érvényes, ha a jótállási időszak alatt – amely négy év vagy 80 000 kilométer – nem szervizelik - idézi a finn lapot a Világgazdaság.

A Model Y testvérmodellje, a 2020-as Model 3-as tavaly óriási, 49 százalékos bukási arányt produkált. A második legrosszabb mutatót a pénztárcabarát autónak számító Dacia érte el, 24,6 százalékkal. A különbség nagy. A Tesla típushibája a lengőkarokban jelentkezik. E hibára az első alkalommal az első ellenőrzésen egy műszaki vizsgán derül fény. 
 

Németországban is sok a gond velük

Egyébként a németországi TÜV jelentése szerint a legfiatalabb, 2-3 éves autók között a Tesla Model Y vizsgázott a legrosszabbul 17,3 százalékos hibaaránnyal. Ez a legmagasabb hibaarány ebben a korosztályban az elmúlt tíz évben. A Model Y esetében elsősorban a tengelyfelfüggesztések, a féktárcsák és a világítás hibáit kifogásolják. Csak két hellyel előtte áll a Model 3, 13,1 százalékos hibaaránnyal. A vizsgálat készítői a konstrukciós hibák mellett a szervizelés és karbantartás hiányosságait is említették.

 

1

A Tesla Model 3 még mindig Európa második legnagyobb számban eladott elektromos autója, ugyanakkor idén az első háromnegyed évben 27 százalékkal estek az eladásai a kontinensen, miközben globálisan 2 százalékkal nőttek.

A Model 3 kisakkus verziója jelenleg 17,45 millió forinttól indul, ugyanakkor raktárról elérhető másfél milliós kedvezménnyel 17,8 millió forintért Long Range modell is, új LG cellás akkumulátorral és akár 750 kilométeres hatótávval.

2