A tűzifa tárolásával kapcsolatban van néhány lényeges tudnivaló, amit célszerű figyelembe venni. Nem mindegy, mire rakjuk, milyen sűrűn és be van-e takarva.
Az egyik legfontosabb cél elérni azt, hogy a fa száraz maradjon. Mivel a fát jellemzően a szabadban tárolják, ezért lényeges arról gondoskodni, hogy az ne maradjon fedetlenül. Érdemes ponyvával letakarni, mert a nedves fa nehezebben gyullad és rövidebb ideig ég.
A fát inkább tegyük egy betonfelületre, vagy raklapokra, így megakadályozható, hogy a tüzelésre szánt fát felesleges nedvesség érje.
Semmiképpen sem érdemes a ház vagy egyéb építmények közelében tárolni. Nem tud a fa megfelelően szellőzni, így túlságosan nedves lehet.
Úgy rakjuk, hogy maradjon hézag a fák között. Az extra hely előnye, hogy szárazon tartja a fát, így hosszabb égési időt biztosít és minimálisra mérsékli a füstöt - írja az Agroinform.
Tippek, hogy ne csapjanak be
Minden évben felbukkannak csaló tűzifakereskedők. Néhány tanács a megelőzéshez. A csalásokhoz és jogszerűtlen hirdetésekhez használt adatokat, valamint telefonszámokat a Nébih kereshető formában közzéteszi, így ebben a listában érdemes először ellenőrizni a tűzifahirdetésekben megadott telefonszámokat.
A túl alacsony ár is intse óvatosságra az érdeklődőket, nézzék meg a környéken szokásos árakat. Fontos tudni, hogy a szállítási költségek nagyon magasak, így azokat a hirdetéseket, amelyekben nem egy konkrétan lehatárolt területre, hanem az egész országra vagy teljes országrészekre kínálnak tűzifát eladásra, fenntartással kell kezelni. Ez ugyanis annak a jele, hogy a kiszállított tűzifával nagy valószínűséggel átverik a megrendelőt, hiszen a tűzifa-eladások egyik jelentős árnövelő tényezője a szállítási távolság, amelynek a költsége meg kell, hogy térüljön. Emellett a messziről jött fuvarost sokkal nehezebb utolérni, mint a helyi illetőségűt, akinek telephelye is van.
A tűzifavásárlás 15 pontos ellenőrzőlistája ezen az oldalon olvasható.