Paumannek még 2019-ben ültették be az érintés nélküli fizetési chipet. Azt mondja, a procedúra nagyjából annyira fájdalmas, mint egy csípés.
A bőre alatt is chip van
Az első mikrochipet még 1998-ban ültették emberbe, de a technológia csak az elmúlt évtizedben vált elérhetővé a nagyközönség számára.
Az implantátummal lehet fizetni egy italért a brazil tengerparton, egy kávéért New Yorkban, hajvágásért Párizsban, de az otthoni közértben is
– magyarázta a brit-lengyel Walletmor vezetője. A cég tavaly kezdte árulni a fizetési chip implantátumot. Wojtek Paprota hozzátette, hogy
mindenhol lehet használni, ahol érintésmentes fizetési lehetőség van.
Nem lehet elhagyni
A Walletmor chipje kevesebb, mint
egy gramm súlyú, és a rizsszemnél csak alig valamivel nagyobb.
Egy mini microchipből és egy biopolimerbe ágyazott antennából áll. A biopolimer a műanyaghoz hasonló, de természetes eredetű anyag.
Paprota szerint teljesen biztonságos, rendelkezik a szükséges engedélyekkel, az implantáció után rögtön használható, és nem mozdul el a helyéről. Nincs szükség hozzá elemre, vagy más energiaforrásra. A társaság saját bevallása szerint már több mint ötszáz ilyen chipet adott el.
A Walletmor a near-field kommunikációs technológiát, vagyis az NFC-t használja, az érintésmentes fizetéshez használt okostelefonokhoz hasonlóan.
Egy négyezer ember megkérdezésével készült 2021-es felmérés szerint az Európai Unió és az Egyesült Királyság lakóinak 51 százaléka fontolóra venné egy fizetési microchip bőr alá ültetését.