A Lego azt tervezi, hogy 2026-ra a kockáiban lévő műanyag felét megújuló vagy újrahasznosított anyagokból állítja elő fosszilis forrásokból származók helyett, hogy játékai környezetbarátabbak legyenek. A cég egyben azt is bejelentette, hogy az első félévben 13 százalékkal növelte árbevételt és idén még 100 üzletet nyit a nagyjából 1000 egység mellé elsősorban Európában és Észak-Amerikában.
Egyértelműen a környezetvédelem felé nyit a dán játékgyártó. Azt ígéri, hogy két év múlva a kockáiban levő műanyag fele “zöld” forrásból származik. 2032-re pedig teljesen lecseréli az ikonikus építőkockák gyártásához használt, fosszilis alapú műanyagokat drágább, megújuló és újrahasznosított műanyagokra - írja a HVG.
70 százalékkal is hajlandó többet fizetni
A kockák olajtartalmának csökkentése érdekében a Lego akár 70 százalékkal is hajlandó többet fizetni a megújuló gyantáért, ami a kockák gyártásához használt alapanyag. A játékgyártó 2025-ben 350-400 millió dollárt fordítana a fenntarthatósági törekvéseire, de ígérete szerint a magasabb költségeket nem fogja áthárítani a vásárlókra.
A Lego évente több milliárd műanyag kockát értékesít, és több mint 600 különböző anyagot tesztelt már annak érdekében, hogy kifejlesszen egy olyan anyagot, amely teljesen kiváltja az olajalapú műanyagokat 2030-ra, azonban eddig ez csak korlátozott sikerrel járt.
10 százalék feletti bővülés 100 új üzlet
A családi tulajdonban lévő Lego közölte, hogy a januártól júniusig tartó időszakban 13 százalékkal, 31 milliárd dán koronára nőttek az eladások, üzemi eredménye 26 százalékkal 8,1 milliárd dán koronára nőtt. Az erős évkezdetet követően a cég már kétszámjegyű forgalomnövekedést vár 2024-re, szemben a korábbi egyszámjegyű növekedési előrejelzéssel. A vállalat idén 100 új üzlet megnyitását tervezi elsősorban Európában és Észak-Amerikában, amely csak valamivel kevesebb, mint a korábbi években. A boltok összesített száma, így meghaladja a 1100-at.