Bár a Lego elsősorban a szétszedhető és összerakható műanyag játékairól ismert, jelen van például a filmgyártásban, valamint világszerte sorra nyílnak a vidámparkjai is. Folyamatosan növekszik a dán cég bevétele, így nem csoda, hogy a Disney-t is letaszítaná a trónjáról.
A Disney nyomdokain halad a Lego
A Legót Ole Kirk Christiansen asztalosmester alapította 1932-ben Dániában. Az 50-es évekig fából készült játékokat gyártottak, akkor váltottak műanyag építőelemekre. Innovatív megoldásaiknak és a folyamatos terjeszkedésüknek köszönhetően az elmúlt évtizedekben olyan nagy játékgyártókat is megelőztek a piacon, mint a Mattel és a Hasbro.
Persze, a dán vállalat történetében is voltak hullámvölgyei. Ilyen volt például a 2000-es évek eleje, amikor számos új termékük finoman szólva sem ért el sikereket a piacon, így majdnem csődbe ment a cég.
Manapság a Lego a digitális trendekhez próbál alkalmazkodni. Ezért az utóbbi években a film- és a videójátékiparban, valamint a különféle alkalmazások világában is megjelentek. Azonban sorra nyitják a Legoland vidámparkokat is szerte a világban.
A VG megjegyzi, Thomas Christiansen, az új tulajdonos olyan kijelentéseket is tett, mely alapján a Disney babérjaira tör a Lego: a hasonló méretek és sikerek elérése a céljuk a szórakoztatóiparban.
53 milliárdos fejlesztés a magyar Lego-gyárban
Szeptember végén számoltunk be róla, hogy lezárult a nyíregyházi Lego-gyár bővítésének első fázisa. Ennek eredményeként az üzem fröccsöntő kapacitása 50, a csomagolási képességei pedig 25 százalékkal növekedett.
A mintegy 53 milliárd forintos beruházásban a 2014 óta működő nyíregyházi telephely az összesen 72 ezer négyzetméternyi új létesítménnyel 160 ezer négyzetméterre bővült. A Lego hazai gyára egy az ötből: jelenleg Dániában, Csehországban, Mexikóban és Kínában folyik termelés, de a tervek szerint 2025-ig további két új gyártóhely is épül az Amerikai Egyesült Államokban és Vietnámban.
A bővítéssel legalább 250 új munkahelyet hoz létre a régióban a dán játékgyártó vállalat, amely Magyarországon már most több mint 3100 dolgozót foglalkoztat – mondta Chresten Bruun alelnök, a nyíregyházi Lego gyár igazgatója.
Az új gyáregységekben a fröccsöntő gépek mellett további raktár- és csomagolóterületet is kialakítanak. A beruházással a nyíregyházi gyár a gyártás teljes folyamatát lefedi, az alapanyagtól egészen a késztermékekig.