Itt tartanak az albérletárak
Shutterstock

Ennyiért lehet most lakást bérelni

20 százalékkal nőtt a kiadó lakások száma Budapesten egy év alatt, az átlagos albérleti díj nem változott, továbbra is 250 ezer forint. A vidéki városok közül Debrecenben 230 000 forint egy albérlet átlagos havi díja. Ez derül ki a KSH és az ingatlan.com lakbérindexéből.


Nem drágultak az albérletek februárban, sőt, Budapesten minimális csökkenés történt. A szerény mértékű budapesti bérletidíj-csökkenés elsősorban a drágább budai kerületeknek köszönhető, ugyanis az olcsóbb lokációknak számító pesti külső kerületekben tovább emelkedtek a bérleti díjak.

Budapesten a legtöbb kiadó lakás a XIII. kerületben található, ahol közel 1500 ingatlan vár bérlőre, ami 50 százalékos növekedést jelent a tavaly március elején látott kínálathoz képest. A kerületben az átlagos bérleti díj pedig a 250 ezres szinten maradt - írja a Világgazdaság.

Debrecen árakban elhúzott

A legerősebb albérletpiaccal rendelkező vármegyeszékhelyek közül Debrecenben 116 százalékkal nőtt a kínálat egy év leforgása alatt. Az erős kereslet miatt azonban az átlagos bérleti díjak 15 százalékkal 230 ezer forintra nőttek. Szegeden a kínálat 8 százalékos bővülését a bérleti díjak 16 százalékos emelkedése kísérte, így március elején 160 ezer forintnál járt az átlagos lakbér. A győri albérletpiacon 31 százalékkal több kiadó lakás jelent meg a piacon, a bérleti díj 190 ezer forint jelenleg, ami visszafogott, 6 százalékos drágulást takar.

Térképen a budapesti kiadó lakáspiac

Budapesti alb\u00e9rlet\u00e1rak

Rentingo

A Rentingo elkészítette Budapest albérleti térképét, amelyből kiderül, hogy hol olcsóbb, hol drágább lakást bérelni. A legdrágábban lakást a budai várban és az V. kerület Bazilika és Lánchíd közötti részén lehet bérelni. A legolcsóbb kiadó lakásokat pedig Soroksár külső részén, valamint a 17. kerülethez tartozó Rákoshegyen találjuk. Az albérleti díjak azonban az olcsóbb lokációkban emelkedtek a legnagyobb mértékben.

Aki jó áron keres albérletet, annak érdemes kerületeken belül, mikropiaci szinten gondolkodnia. Budapest albérletpiaca ugyanis nem 23 kerületből, hanem valójában 160 kisebb egységből áll, és a belső kerületekben is lehet olcsóbb részeket találni. Például Újlipótváros Váci úthoz közelebbi területein érdemes keresgélnie annak, aki a központi desztinációból nem szeretne feladni, de pénztárcája nem bírja a legdrágább budapesti albérleteket.

Ne hagyd ki!