1. Feladat-autonómia
A rugalmasság a kulcsa mindennek, ez ugyanis megteremti a munkavállalóban a függetlenség érzését, ami nem csak szabadsággal ruházza fel, de felelősségérzetet is kelt benne saját munkája iránt.
Engedd tehát, hogy nyáron a megszokottnál önállóbban dolgozzon!
2. A feladat jelentősége
Mindenképp próbáld az alkalmazottak tudtára adni, hogy a munka, amit elvégeznek, igenis fontos! A tanulmányok szerint ugyanis azok a munkavállalók a leginkább motiváltak, akik tudják, hogy az általuk elvégzendő feladat nélkülözhetetlen.
3. Feladat-identitás
Azon túl, hogy jelzed az alkalmazottak felé, hogy az általuk elvégzett munka fontos, azt sem árt tudatni velük, hogy mindez hogyan járul hozzá a „nagy egészhez”. Egyes emberek motiváltak aziránt, hogy ők legyenek, akik befejezik a kirakóst, ez pedig lelkesítőleg hat majd rájuk.
Illusztráció.
Fotó: Jud Mackrill/Unsplash
4. Változatosság
Nyáron sokkal hamarabb elunjuk magunkat, így – ha van rá lehetőség és mód – tedd minél színesebbé az elvégzendő feladatokat! Ilyenkor sokkal élénkebbek lesznek az alkalmazottak, hiszen a monotonitás helyét átveszik a kreatív energiák.
5. Visszajelzés
Adj gyakori visszajelzést az alkalmazottaknak – nem feltétlenül naponta, de mindenképpen gyakrabban, mint az éves teljesítményértékelés! Ez segít nekik abban, hogy tudják, hogyan teljesítenek, és megérthessék azokat a területeket, amelyeken javítani kell, valamint azokat, amelyeken jól teljesítenek.
Ez a fajta kiegyensúlyozott visszajelzés növelheti a munkavállalók motivációját, valamint a hatékonyságukat.
(Forrás: Inc.)