Mobilhálózat és wifi nélkül, műholdas kapcsolattal is lehetővé teszi a mobiltelefonos üzenetküldést és -fogadást az érkező Android 15 egyik új funkciója. Az is körvonalazódott, minkor jelenhet meg az új mobilos operációs rendszer.
Műholdas üzenetküldés lehetősége érkezik az Android 15-tel
Megérkezett az Android 15 második, előzetes, fejlesztői béta-változata. A verzió több újdonságot tartogatott a szakembereknek. A Verge leginkább egyet emel ki közülük, amely lehetőséget ad az üzenetküldésre és -fogadásra mobilhálózat és wifi nélkül, műholdas kapcsolattal. Tehát az alkalmazás hasonlóan fog működni, mint az Apple saját megoldása.
Azonban arra lehet számítani, hogy műholdas kapcsolatkor néhány szolgáltatás le lesz tiltva. Emellett egyelőre nem ismert, fizetős lesz-e a támogatás az arra alkalmas készülékeken.
Érdekes új funkció lehet az is, hogy az új Androidon az alkalmazások figyelmeztethetik a felhasználókat, ha rögzítik a tevékenységüket. Továbbá fejlesztik például az érintés nélküli fizetés lehetőségét is.
A HVG megjegyzi, az operációs rendszer legújabb verziója az idén érkezhet. Bár valószínű, hogy csak az év második felében.
Felhagy a Microsoft a WSA karbantartásával
Még egy fontos hír az Google háza tájáról a napokban. Azt még 2021-ben jelentették be a fejlesztők, hogy a Windows 11 támogatni fogja az Android alkalmazások futtatását. Akkor a Microsoft és az Amazon állapodott meg abban, lehetővé teszik a Windows Subsystem for Android (WSA) segítségével, hogy az androidos applikációk használhatók legyenek PC-ken is, az Amazon Appstore-on keresztül.
Azonban a Microsoft nemrég bejelentette, egy év múlva, 2025. március 5-én felhagy a WSA karbantartásával. Tehát a Windows 11 elveszíti az Android alkalmazások támogatását, valamint az Amazon Appstore-hoz való hozzáférését is. Azután azok sem férhetnek hozzá az apphoz, akik korábban letöltötték az Amazon Appstore-t vagy az Android applikációkat.
Addig pedig az Amazon fokozatosan meggátolja, hogy új felhasználók töltsék le a Microsoft Store-ból az Amazon Appstore-t.
A WSA kényelmes módja volt az Android alkalmazások futtatásának Windows-on, de a kezdettől fogva korlátozott volt. Nem tudott hozzáférni a Google Play Store-hoz - legalábbis kerülőutak nélkül. Valószínűleg kevesen használták a WSA-t. A Microsoft pedig inkább az AI fejlesztésekre szeretne fókuszálni manapság. Persze ettől nem lesz lehetetlen az Android alkalmazások futtatása Windowson. Több alternatíva létezik, például a Waydroid vagy a BlueStacks
– idéztük Andrew Cunninghamet, az Ars Technica munkatársát a napokban.