Válságintézkedés
Az ukrajnai helyzet lesújtó. Létrehoztunk egy speciális műveleti központot, amelyben szakértők és anyanyelvi ismeretekkel rendelkező emberek dolgoznak, hogy valós időben reagáljanak a gyűlöletbeszédre, és eltávolítsák az erőszakra uszító vagy a szabályainkat más módon megszegő tartalmakat. Átfogó lépéseket teszünk a hamis információk terjedése ellen, valamint az államilag ellenőrzött médiából származó tartalmak és a tényellenőrök által hamisnak minősített tartalmak felcímkézése érdekében. Kiberbiztonsági csapataink szorosan figyelemmel kísérik a platformunkkal való visszaélésre irányuló összehangolt kísérleteket.
-részletezte a vállalat válságintézkedéseit Nick Clegg.
A Meta egy olyan funkciót is bevezetett az ukrán felhasználók számára, amely segítségével zárolhatják fiókjaikat, illetve extra védelemmel vértezhetik fel profiljaikat.
A vállalat egyelőre nem árulta el, hányan dolgoznak a speciális egységben.
Gyors reakció
Nem ez az első eset, hogy a Meta speciális egységekkel reagál egy nemzetközi konfliktusra.
2021 augusztusában szakértői csapatokkal figyelte a tálibokkal kapcsolatos tartalmakat, miután a csoport átvette a hatalmat Afganisztánban. Erről korábban EBBEN A CIKKÜNKBEN írtunk.
2021 februárjában a Meta eltávolította a mianmari hadsereg hivatalos profilját, mert az megsértette az erőszakra való uszítás szabályait. A cég 2018-ban közölte, hogy nem sikerült megfékeznie a gyűlöletbeszédet és a félretájékoztatást Mianmarban, ami az ottani rohingya muszlim közösség elleni támadásokat szította. Ennek következményeiről részletesebben EBBEN A CIKKÜNKBEN írtunk.