Te nem bánnád, ha a kisgyermeked streameléssel keresne pénzt a neten
Fotó: Shutterstock

Így keresnek pénzt a neten a magyar gyerekek

Egy friss kutatás szerint a 2010 után született magyar gyerekek több mint fele már keresett pénzt az életében, nagyjából kétharmaduk a modern technológia segítségével. A felmérés arra is rávilágít, igen sokan gondolkodnak abban, hogy influenszernek álljanak a jövőben.


Számos magyar fiatal készül influenszernek

Az alfa generációba elsősorban a 2010 után születetteket sorolják. Ők jellemzően jóval gyakrabban használnak digitális eszközöket. A Visa 13 európai országót vizsgáló felméréséből kiderült, az ebbe a koroszályba tartozó magyar gyerekek 55 százaléka már keresett pénzt, kétharmaduk a technológia segítségével. Nekik nagyjából a felük a közösségi médiaplatformokon, negyedük online streamelésen keresztül jutott bevételhez.

Ami a saját karrierjüket illeti, a középiskolai felvételire készülő diákok jóval nagyobb számban szeretnének influenszerek lenni, mint például űrhajósok. Főleg azért, mert úgy látják, hogy könnyű és népszerű ma annak lenni, és talán azért is lehet még vonzó, mert sokat látnak velük egykorú influenszereket

- nyilatkozta Bereczki Enikő generációkutató a G7 podcastben.

Hozzátette, a világ legjobban fizetett influenszerei között több tíz évnél fiatalabb gyermek van. Ezek a kidfluencerek gyakran nem beszélnek a videóikban, így tesznek szert globális nézettségre. Azonban nem egyszer luxustermékeket mutatnak be.

Jobban védené a fiatal felhasználóit a Meta

A napokban arról is írtunk, hogy a korábbiaknál jobban védené a tizenéves felhasználóit a platformjain a Meta. Ezért azt is megtiltja, hogy ismeretlenektől kapjanak közvetlen üzenetet a Facebookon és az Instagramon – írja a Reuters.

Mark Zuckerberg cégének a tájékoztatása szerint a tinédzsereknek többé nem üzenhetnek olyan felhasználók, akiket nem követnek, vagy nincs velük közvetlen kapcsolatuk.

Emellett ezentúl néhány beállítás módosításához szülői jóváhagyásra lesz szüksége a fiataloknak.

A Messengerben pedig néhány országban a 16 vagy 18 éven aluli felhasználók csak a Facebook-ismerősöktől vagy a telefonos kapcsolataiktól kaphatnak üzenetet.

Sarokba szorult a Meta

A szóban forgó változtatásokról azután döntött a Meta, hogy a szintén a cégcsoporthoz tartozó WhatsApp vezetőjét felszólították, fordítson nagyobb figyelmet a tinédzserek védelmére.

A vállalat helyzetét súlyosbította (illetve emelte a céget érő hatósági ellenőrzések számát), amikor a Meta egyik volt alkalmazottja azt vallotta az Egyesült Államok Szenátusa előtt, hogy a vállalat tisztában volt a tinédzserek elleni, a platformjain történő zaklatásoknak, de nem lépett ellenük semmit.

Ne hagyd ki!