Innen váltott munkahelyet a legtöbb vezető
Shutterstock

Erről a területről lépett le a legtöbb vezető munkatárs

Átlagosan közel 3 évente váltanak állást a menedzserek – mondta Gáspár Gergely, a GI Group Holding üzletfejlesztési menedzsere. Felmérésükből kiderül, hogy tavaly az értékesítési és a HR vezetők "dobbantottak" legnagyobb arányban.


Az elmúlt 12 hónapra vonatkozó, több mint ezer fős mintán felvett hazai adatok szerint a vezetői pozíciók körében az értékesítési és a HR területén mutatható ki a legmagasabb váltási ráta: az előbbi területen a megkérdezettek 13%-a kezdett új cégnél az elmúlt egy évben, az utóbbi területen pedig 11%. Gáspár Gergely szerint ez az adat azt mutathatja meg, hogy ezeken a területeken szembesülhetnek a legnagyobb nyomással a vezetők - írja a Portfolio.

Akik még kifelé kacsingatnak a cégből

Iparágakra lebontott adatokból kiderül, hogy az építőiparban és az IT/pénzügy területen a legmagasabb az új pozíciók iránt nyitott vezetők aránya (20, illetve 16%).

Az IT kapcsán kihangsúlyozta: érdekes módon korábban éppen amiatt volt magas a fluktuáció e területen, mert felfutóban volt a szektor, most viszont azért magas a váltás iránt nyitottak aránya, mert „nem éppen fényes időszakot” él át.

Itt az ideje munkahelyet váltani, ha ezt érzed

Egy korábbi cikkünkben olyan tényezőket soroltunk fel, amelyek megléte esetén érdemes elkezdeni nézelődni az álláspiacon.

Ha folyamatosan igazságtalan a bánásmód, egyes alkalmazottak kivételeket, megkülönböztető bánásmódot élveznek, az tönkreteszi a légkört. A kiabálás, megalázás, fenyegetés vagy a munkavállalók érzelmi manipulálása az egyik legfontosabb vörös zászló, és azt üzeni, innen mielőbb le kell lépni.

Ha láthatóan befagyott a karriered, de tele vagy ambícióval, ötlettel, szeretnél többet keresni, jobb körülmények között dolgozni, akkor nincs mire várni, el kell kezdeni keresgélni.

Ha úgy érzed, hogy jelenlegi pozíciódban stagnálsz, mert a munka túl könnyű vagy túl alacsony szintű, de nagyobb ambícióid vannak, akkor is érdemes elkezdeni más cégekhez pályázni. Ha nem fejleszted magadat, akkor csökken az értéked a piacon. Jobb ezt megelőzni.

További okok lehetnek:

Intő jel az is, ha rossz híre van a cégnek, a szolgáltatásnak, ha üzletileg nem sikeres, ha meghatározó, nagy tudású kulcsemberek sora távozik.

Érdemes akkor is elgondolkodni a váltáson, ha évek óta nincs béremelés, csak ígéretek.

Ne hagyd ki!